News:

Simutrans Forum Archive
A complete record of the old Simutrans Forum.

Modré linky

Started by Spitfire, November 03, 2011, 06:45:28 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Spitfire

Zdravim pánové.
Po delší době sem se vrátil k Simutrans a není mi úplně jasná jedna věc. Teda těch nejasnejch věcí je poněkud víc, ale s těma si snad časem poradim  ;D .
Vůbec sem nepřišel na to, co znamená ve správci linek když mi některé linky zmodrají. Červený nebo žlutý linky jsou mi jasný, ještě ze starýho simutransu co jsem hrál před lety.
Jediný co mě v souvislosti s modrejma linkama napadá je, že by mohly bejt nějakým způsobem přetížený, což by sedělo na MHD, ale nějak mi to nepasuje na obsluhu slévarny z uhelného, nebo rudného dolu, kde mi pendluje jeden vlak.
Pro představu přidávávám obrázek.

TommPa9

Modrá-na lince jezdí zastaralá vozidla
Černá-linka vydělává
Červená-linka prodělává
Žlutá-všechna vozidla na lince stojí-nevydělávají ani neprodělávají
Bílá-k lince není přiřazený žádný vozidlo.

Spitfire

Týjo, takle rychlá odpověď. Díky. :-)
Ty ostatní barvy sem věděl, jestli mě paměť neklame ve starších simutransech byly a jsou celkem jasný.
Ale ta modrá by mě nenapadla, protože třeba na tý lince z obrázku je zastaralý jen poštovní auto, jinak tam jezděj funglovky karosy... :D

Václav

Modře označené linky mají v provozu zastaralá vozidla - a je přitom úplně jedno, jestli stojí v depu nebo je někde na trase. V výpisu vozidel nasazených na danou linku jsou tato vozidla rovněž označena modrou barvou - jako je to na tom obrázku, kde tím zastaralým vozidlem je to poštovní auto (RVg-KS 9051 Pošťák, ID 70).

Doporučuji z téma České addons aneb naše lidová tvořivost stáhnout nějaká další poštovní auta.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

Čím to je, že jsem si název tohoto tématu ihned spojil s majorem Zemanem? ;D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Spitfire

Jasný, momentálně tam mám 2 auta. Kdyžtak nějaký auta ješě stáhnu.
Spíš bych ale těď potřeboval nějaký železniční osobní vozy. Myslel sem že sou nějaký součástí toho českýho pak-u 128, ale mam rok 1985 a kromě BTx se zatim žádný český vozy neobjevily. A v sekci lidová tvořivost sem žádný nenašel..

TommPa9

Quote from: Lubak91 on November 03, 2011, 07:32:28 PM
Čím to je, že jsem si název tohoto tématu ihned spojil s majorem Zemanem? ;D

Blue Lines s majorem Jiřím Hradcem? Mě to taky hned naskočilo :D

Quote from: Spitfire on November 03, 2011, 07:37:53 PM
Jasný, momentálně tam mám 2 auta. Kdyžtak nějaký auta ješě stáhnu.
Spíš bych ale těď potřeboval nějaký železniční osobní vozy. Myslel sem že sou nějaký součástí toho českýho pak-u 128, ale mam rok 1985 a kromě BTx se zatim žádný český vozy neobjevily. A v sekci lidová tvořivost sem žádný nenašel..

Ve tvořivosti je českých osobních vagonů celá řada... projeď si celé vlákno a uvidíš... je tam vše od klasických Béček až po Ampz... a mnohem víc

Lubak91

Ne, White Lines a Modrá světla :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

A že se mi to tak krásně spojilo dohromady... (a stop off topicu :D)

Václav

Quote from: Spitfire on November 03, 2011, 07:37:53 PM
A v sekci lidová tvořivost sem žádný nenašel..
... ale je jich tam dost. Stačí se dívat pořádně.

A jedna drobná poznámka k červenému označení linek: hra se řídí aktuálním celkovým ziskem linky - proto některé linky (týká se zejména námořního provozu) mohou být v některých měsících označené červeně - i když vozidla budou mít z předchozích měsíců vyděláno dost peněz.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní