News:

Simutrans Wiki Manual
The official on-line manual for Simutrans. Read and contribute.

Rotace budov

Started by Václav, May 21, 2011, 08:21:56 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Václav

Před nějakým časem jsem v téma Alex' Graphic Factory (sekce pak96.comic) našel zajímavý nápad na městské obytné budovy.

Jde o bloky činžovních domů (nebo jak to nazvat), které tedy v pak128 chybí - aby města vypadala alespoň trochu jako města - aby bylo možno zřídit skutečné obytné čtvrti



Vím, že jsem hrozná slibotechna, ale rád bych se o takového domy pokusil - ale nejsem si jist, jakým způsobem se vlastně městské budovy otáčí - abych mohl správně nastavit rotace pro jednotlivé díly - hlavně ty rohové.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

VS

#1
První čtyři rotace městských budov jsou strany, další čtyři rohy. Přesné pořadí neznám, buď bude na wiki, nebo to půjde odzkoušet - stčí vytvořit "prázdnou" budovu se všemi rotacemi kde bude místo obrázku číslo rotace :)

Pozor, hra se snaží nestavět vedle sebe stejné domy! Pro výsledný efekt jich musí být víc než jen jeden, navazujících na sebe.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Václav

No, tak já to nejdřív nakreslím a pak se domluvím s Fabiem. Ten přeci budovy kreslí, tak bude vědět jak je to s těmi rotacemi.

Ono by to asi ani moc dobře nevypadalo, kdyby byly ty bloky příliš dlouhé. Řekl bych že délka těch bloků tři políčka - tzn. jeden střed mezi dvěmi rohy bude tak akorát.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Ota

Pokus o "nádražní tovární halu"

Pokusil jsem se vytvořit si tovární halu do níž by vjížděly vlaky.
Skládá se ze dvou budov: A (uzavřená), B (s otevřeným vjezdem).

Ve směru JIH-SEVER je zobrazení špatně, pokud je budova A jižní (koncová). Jiné kombinace a jiné směry se zobrazují správně. I při rotaci mapy. A nemohu přijít na to proč.

Přikládám náhled chyby a dat soubory

Díky za přípasnou pomoc

VS

Nejdřív jsem si myslel, že z toho daťáku nic nevymyslím, ale nakonec se zadařilo. Předeslal bych, že pro tentokrát to stačilo, ale obecně jsou zapotřebí kompletní zdroje. (Chápu, že se někomu nechce sdílet grafiku, pokud to není s fanfárou vypuštěné do světa, ale... ;) )

Každopádně, chyba je zřetelně v grafice, anebo se kreslí jedna budova přes druhou. Tzn., jedna má i FrontImage a druhá pouze BackImage. Pozorně jsem si to prohlédl, a ejhle! FrontImage[0)[0][0][0][0]=station_factory_train_hall_1.1.0 má jednu závorku kulatou, takže FrontImage přesně dle předpokladu chybí.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Ota

VS=> Moc díky. Autorská slepota.