News:

Simutrans.com Portal
Our Simutrans site. You can find everything about Simutrans from here.

Česká návěstidla a traťové objekty

Started by Lubak91, July 04, 2011, 01:14:16 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Lubak91

Dovolil jsem si založit nové téma 8)

Zde jsou linky na dříve vydaná návěstidla (která budou stejně nahrazena jedním velkým pakem)

http://forum.simutrans.com/index.php?topic=553.msg71028#msg71028


http://forum.simutrans.com/index.php?topic=553.msg72139#msg72139

+Nová mechanická návěstidla


A přejezd SSSR, až se mi podaří ukuchtit nebo sehnat dobrou nahrávku, bude i se zvukem.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

Ještě jsem světofory ani mechanická návěstidla nezkoušel, protože se snažím pracovat na mostu pro rychlost 280 km/h (nebo možná jinou - ale nějak se mi nedaří udělat správný tvar pilířů, který bych chtěl) ale mám jednu takovou poznámku jak na mechanická návěstidla, tak na světofory - a vlastně i na AŽD:

Bylo by možné napsat, od kdy do kdy jsou která návěstidla k dispozici?

A ještě něco: proč u AŽD má soubor předponu roadsign, ale u světoforů a mechanických signals?

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

#2
Podařilo se mě překopat malou stanici ze SketchUpu do Simutransu

2! hodiny jsem přepisoval daťák na tisíce způsobů protože to nefungovalo a nakonec jsem zjistil, že mám špatný Makeobj... Ale kdo to ocení?

Překopal jsem i malé depo. Sudy na dešťovou vodu jsou na přání jednoho místního uživatele v hráčské barvě ;)


Takový pokus, je to zmenšené, aby se to vešlo na perón. +Krásný název pro našeho zdrobnělinomila :police: 8)


Další věcička nad kterou jsem strávil hromadu času...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

#3
Až na použití zdrobnělin (v tomto případě mi totiž jejich použití přijde více šílené než ty dvě hodiny trvající zjišťování, že jsi použil špatnou verzi MakeObj - a nebylo jednodušší požádat o pomoc?) docela dobré. Jen ta podivná svislá čára na zadní stěně depa by mne docela zajímala, co vlastně má být.

Ale jinak opravdu dobré. Myslím, že by to chtělo udělat ještě nějaká moderní depa - aby mohla postupně nahradit toto. Ono přeci jen nevypadá dobře, když po celou dobu hraní je k dispozici pro železnici jen jedno depo.

I ten blbý hangár je asi v třech nebo čtyřech provedeních - která mají různou dobu použitelnosti. Tak proč by nemohlo mít depo více tvarů - s různou dobou použitelnosti.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

VS

Pěkné, pěkné... vypadá to jako pár tyček, ale je v tom určitě potopené víc roboty než na špatné verzi makeobj :D I ty budovy jsou velmi pěkné, i když barevně je to takové... nevím, do šeda? Ono ale stejně záleží na okolí, tak to nemá cenu řešit hned.

Jinak dovolovat si založit téma je vcelku normální :)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Lubak91

Quote from: VaclavMacurek on July 06, 2011, 01:31:28 PM
Až na použití zdrobnělin (v tomto případě mi totiž jejich použití přijde více šílené)
Co je na tom šíleného? Malá stanice = stanička, malé depo = depíčko. Přijdou třeba velké stanice a depa...
Quote from: VaclavMacurek on July 06, 2011, 01:31:28 PM
(dvě hodiny trvající zjišťování, že jsi použil špatnou verzi MakeObj - a nebylo jednodušší požádat o pomoc?)
Kdo by mi prosím pomohl mezi 0:40am a 2:50am? Kdyžtak mi dej telefon :D Vyřešil jsem to? Vyřešil.
Quote from: VaclavMacurek on July 06, 2011, 01:31:28 PM
Jen ta podivná svislá čára na zadní stěně depa by mne docela zajímala, co vlastně má být.
Co se takhle podívat na zvětšeninu? http://forum.simutrans.com/index.php?topic=6751.msg69906#msg69906
Quote from: VS on July 06, 2011, 01:55:02 PM
Pěkné, pěkné... vypadá to jako pár tyček, ale je v tom určitě potopené víc roboty než na špatné verzi makeobj :D
Pár tyček? Co jsou tedy potom návěstidla z jiných sad?
Quote from: VS on July 06, 2011, 01:55:02 PM
I když barevně je to takové... nevím, do šeda?
No nevím jak ty vidíš česká nádraží, barevné moc nejsou, leda když si vezmeš homerovu zelenou medicínku :D

Jinak jsem se na netu dočetl, že za jednu budovu ve SketchUp si účtují 2000CZK. Takže kam mám poslat číslo účtu?
Bazinga, vyberu si to hotově :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Zatraceně dobrá práce!
(i když mě to nepřekvapuje když jsem měl tu čest vidět rozpracovanou verzi... ale komu čest tomu čest)

Návěstidla jsem zatím netestoval ale z náhledu to vypadá jako špičková práce hodná špičkového umělce. (ještě jednou řeknu 2x slovo špičkov- v jedné větě a máte povoleno mě picnout)
co dál říct?
no asi nic chvály bylo dost :D

VS

Quote from: Lubak91 on July 06, 2011, 03:16:29 PM
Pár tyček? Co jsou tedy potom návěstidla z jiných sad?
Ne, tím jsem myslel že ve srovnání s vagónem to vypadá jako nic, ale vím svoje...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Lubak91

TommPa9: Děkuji za pochvalu ;) Snad v noci zase něco vydám (mám asi o 3 hodiny posunutý spánkový režim a nevím jak to srovnat :( :D )
Quote from: VS on July 06, 2011, 04:16:51 PM
Ne, tím jsem myslel že ve srovnání s vagónem to vypadá jako nic, ale vím svoje...
Ale práce je s tím stejná... Zabil jsem na tom přes 20 hodin...

A asi bych potřeboval poradit: Jde udělat most z více částí? Tedy aby byl třeba oblouk složený ze dvou dílů (polí)? Případně jestli to jde u pilířů (do výšky)?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

VS

S těmi mosty je to vysoce logické je mít takhle, ale... bohužel ne ::(

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Václav

Quote from: Lubak91 on July 06, 2011, 03:16:29 PM
Malá stanice = stanička, malé depo = depíčko. Přijdou třeba velké stanice a depa...

Kdo by mi prosím pomohl mezi 0:40am a 2:50am? Kdyžtak mi dej telefon :D
1. Pro stanice budiž, ale u toho depa to zní opravdu divně - už vzhledem k tomu, že depo může mít velikost jen jednoho zastavěného pole.

2. Tak v této době bych nebyl schopen pomoci ani v bdělém stavu - jakože v této době většinou spím. A za rušení v této době jakýmkoli způsobem

VS:
Ale já bych jak to zařídit. Šlo by to u mostu s maximální délkou 2, resp. 3 pole (jak jsem zjistil, maximální délka je o 1 větší než je číslo v dat souboru). Stačí zadat mostu maximální délku 2 - tím pádem by most mohl mít oba nájezdy a jedno středové pole - a pak by mohl mít docela přijatelný tvar - protože oblouk by měl vrchol právě ve středovém poli - a konce v obou nájezdech. Jen by to asi vypadalo dobře jedině u mostu s rovnými nájezdy. A pak, takto dlouhý most je téměř k ničemu - maximálně k překlenutí řeky/vodního kanálu.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Ady

Lubak: plánuješ vydat i přejezdy typu AŽD 71, aby se neobjevovaly místo SSSR přejezdů později ty německé?

Lubak91

Ady: Dejme tomu, že se na tom pracuje... Ale dnes si hraju s novým telefonem :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Ty sis pořídil novej telefon? Jinak šraňky vypadají hodně dobře jen mi závora přijde trochu moc "macatá"

Lubak91

Bohužel už jo (htc sensation xe), starej odešel do křemíkového nebe (teda spíš na půl cesty, možná ho ještě obživím)...
Se závorou si ještě pohraju...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Křemíkové nebe! Není žádné křemíkové nebe...
A kam odejdou všechny kalkulačky...
Nikam prostě umřou... jo můj starý drahý a opěvovaný Siemens C55 už bude v křemíkovém nebi 2 roky...

Ona ta závora možná nebude tak velká když se dá na své místo. Jo a k jednomu z vyšších postů: Nevěděl jsem že v simutransu jdou přejezdy ozvučit...

Ady

Lubak: týýýjo vypadaj hodně dobře...tak to už se na ně moc těším :-)

Miziiik

Lubak: Ty budovy vypadají krásně :-) Tos je dělal všechny v SktechUp?? Já jsem asi předevčírem zkoušel též nějaké udělat a měl jsem trochu jiný uhel krajů domu než s krajem políčka (i s úpravou výšky s těmi procenty, co tu psal VS)... :-) Těším se na další budovy a objekty
http://msim.8u.cz/ Můj web o hře Simutrans - Moje addons, návody, odkazy, apod.

Lubak91

Miziiik: Všechny budovy jsou ze SketchUp, návod jak to poté hodit do simutrans (resp. udělat obrázek pro simutrans) jsem dával do diskuze. Pár baráčků .) ještě zkusím sesmolit.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Miziiik

Dobře, dobře :-) Teď pročítám to s tím SketchUp návodama... Koukám, že tam má Sim ty stupně  i VS stupně no :-) Ještě si s tím pohraju
http://msim.8u.cz/ Můj web o hře Simutrans - Moje addons, návody, odkazy, apod.

Vladki

Ahoj,

chtel jsem vyzkouset ceska navestidla a jsem zmaten, k cemu ze josu ty specialni navestidla s dvoupismenkovym popisem (posun, autoblok). V cem se lisi od ostatnich? A jak docilim aby se mi ukazoval prejezd SSSR a ne ten vychozi?

Zaroven spekuluju proc jsou jednosmerne a obousmerne semafory udelane tak jak jsou - ze jednosmerny semafor blokuje provoz opacnym smerem. Ve skutecnosti je jednosmerny semafor pri jizde opacnym smerem ignorovan, jako by tam zadny nebyl. Kdyby to takhle fungovalo i v simutrans, bylo by mnohem jednodussi postavit slozitejsi nadrazi a krizeni trati a nebylo by potreba pre-signals.
Ty by se pak mohly chovat jako opravdova predzvest - vlak by za ni treba zacal zpomalovat, jak uz se resi v experimental.

Diky

Lubak91

#21
Dvoupísmenkové byly dělané třísvětelné předvěsti pro autoblok  (ten fungoval do verze simutrans 102, pak se udělala úprava, že presignal jiné presignal ignoruje a předvěstí pouze signal) a pro posunové návěsti. Ty jsem plánoval s rychlostním omezením do 40 km/h, ale to simutrans neumožňuje. Takže teď fungují jen jako machrovinka pro větší pestrost.
Jednosměrné návěsti: podle českých předpisů asi neexistuje žádné návěstidlo pro jednosměrnou jízdu, tak jsem udělal návěstidla se pevnou návěstí stůj. Přišlo mi to lepší.
Návěstidla které by fungovaly pouze v jednom směru a druhém by byly ignorovány jsem navrhoval, bohužel já to asi neovlivním...

Přejezd SSSR: Funguje jen na kolejích pro rychlost max. 120 km/h, a možná fungují jen ve verzi 110, jsou v tom zmatky...

Plánoval jsem udělat sadu návěstidel od R-U až do dneška, ale nějak se k tomu nemůžu dokopat. Tady je stejně nějak mrtvo a nikdo to stejně asi neocení...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Vladki

No ja hraju jeste ve verzi 100 tak bych ten autoblok jenom ze zvedavosti vyzkousel ;)

Jednosmerne navestidlo: slo by nahradit cervenou ceduli (kulatou nebo obdelnikovou) - taky je to trvala stuj. Pouziva se ale spis kdyz se nejaky kus koleji opravuje, casto zapichnuta primo mezi kolejnice, aby fakt neslo projet. Nebo pouzit oznacnik - bily sloupek s modrou spickou, byva zapichnuty kousek od vjezdoveho navestidla a nesmi se za nej prejet pri posunu. Ale na druhou stranu mi v simutrans tahle vec prijde jako naprosto zbytecna, kdyz jednosmerna navestidla nejdou projet v protismeru...

Snazil jsem se hledat nejakou diskusi o tech jednosmernych navestidlech (prujezdnych v protismeru), ale nenasel. Myslim ze v experimental by se neco takoveho mohlo prosadit.

Myslim, ze 3 druhy navestidel jsou vic nez dost. Ja osobne ti za ne dekuji, ale RU je asi prilis vzdalena historie... Nemluve o tom, ze hratelnost simutrans pred rokem 1900 je mizerna. Zkousel jsem pak64 s volskym povozem a rychle me to prestalo bavit ;)

TommPa9

Dopravní značky na ulicích pověšené
Ukazajou nám co můžem a co už zas ne
Modrobílý šipky vyznačujou nám cestu
My po ní jedeme radostně a bez protestu...

Tak tady máte to rozdělení  (slovy klasiků)

TommPa9

Lubáku, všechna návěstidla v tomhle vláknu, stanice a přejezd jsou "aktuální" nebo máš nějaké novější varianty v rukávu?

Lubak91

Neřekl bych aktuální, budu muset provést revizi...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Dobrá pokusím se najít vhodnější termín: Použitelná?

Lubak91

No, jistě tam pár chybiček bude, pokusím se tedy něco použitelnějšího do čtvrtka sešmodrchat, stačí? ;D
Ale stejně myslím, že je to předčasné, tady stejně nikdo nejeví zájem...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Děkuji uctivě. zatím jsem dal do paku současnou verzi a chtěl bych se uctivě zeptati, jestli je možné mi říci jaké období je těmito návěstidly pokryto?

Lubak91

Ráčím uctivě odpověděti, že tohoto času jsou pokryty léta páně 1939 až ležatá osma...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Tudíž léta starého mocnářství a prvé republiky pokrytá nejsou, což znamená, že budu museti prozatím původní návěstidla zachovati a jako taková nesmazati.


Václav

U mne vyhrává možnost C - tedy všechna světla rozsvícena a písmené označení, přičemž písmenné označení považuji za užitečnější část z této volby.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

Ja bych to rekl trosku kulantne; u kazdeho typu navestidla bych volil takove vyobrazeni, ktere je pro nej nejak charakteristicke; pokud je tam vic svetylek, at je na nem nejaka navest, kde jich sviti vic. Jestli je to mechanika, je to vcelku fuk, to je neprehlidnutelne. Trpaslik sviti modre, coz asi ve hre neumime, nicmene ikona se nezhasina, takze to vlastne jde ... a tak podobne.

Pokud tam ma byt nejake pismeno, at je u vsech casovych variant jednoho typu navestidla stejne v cele casove ose a pokud mozno napric dopravnimi prostredky.

greenling

Opening hours 20:00 - 23:00
(In Night from friday on saturday and saturday on sunday it possibly that i be keep longer in Forum.)
I am The Assistant from Pakfilearcheologist!
Working on a big Problem!