Author Topic: Mohou cestující využít ke svému cílí více dopravních společností ?  (Read 2273 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Kobersky

Ahoj všichni, mám možná hloupý dotaz. Začal jsem novou hru a chci ji hrát za více firem.:

1) Stavím za veřejné služby (hlavně kvůli zastávkám, aby je mohli používat všechny společnosti)
2) Dopravní podnik města Karlovice (hlavní a zatím největší město, veškerá MHD ve městě+některé okolní linky)
3) ČD
4) BUS AGENCY (dálkové autobusové linky mezi velkými městy)
5) Sdružené dopravní podniky (MHD v ostatních městech)
6) člověk (bus linky+nákladní doprava)
7) Veolia-vodní doprava (lodě)
8) ČD Cargo
9) ČSA
Chci se zeptat jestli můžou cestující tyto společnosti kombinovat, aby se dostali do svého cíle. Mám mapu, kde je hodně vody a chci udělat železnici mezi Karlovicemi a Velehradem a tyto města jsou každá na jiném ostrově (kontinentu). Zajímá mě jestli bude fungovat, že se cestující dopraví vlakem do přístavu A v řežii ČD. Pak pojede trajektem do přístavu B v režii Veolia. Potom zase přesedne na vlak v přístavu B a dojede až do Velehradu. Mezi těmito městy plánuju zavést leteckou dopravu v režii ČSA. Může to tak fungovat ? Nevybodnou se lidi na vlak po přidání letadla v režii ČSA ? A není lepší udělat trajekt, který veze cestující mezi oběma přístavy spíše v režii ČD ? Díky za rady :)

Offline Eiffel

Jestliže mezi Karlovicemi a Velehradem bude zároveň přímé letecké spojení a pozemní v kombinaci s lodním, tak Simulidi budou chvíli preferovat jeden druh spojení a chvíli druhý druh spojení. V tom jsou naprosto nevyzpytatelní.

Offline VS

• Senior Plumber (Devotee)
  • Devotee
  • *
  • Total likes: 25
  • Helpful: 63
  • Vladimír Slávik
    • VS's Simutrans site
  • Languages: CS,EN
Pokud budou různé možnosti dopravy mezi jednotlivými místy, vyhrává počet přestupů, což je jediná jasná věc. Pokud bude paralelně několik stejně "přestupně dlouhých" spojení, asi se budou přelévat sem a tam podle toho jak kde bude přecpaná stanice. Asi nejjistější z hlediska stability je udělat to tak, aby na obou stranách byla jedna stanice kterou se to bude všechno pasírovat, v tomto případě např. letiště+přístav na obou stanách. Aspoň tak bych to zkoušel já... ;)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Offline Sim

Pokud mam stanice A - B - C - D - E a simuclovicek chce jet A-E, muzu mit klidne na A-B jednu firmu, na B-C druhou a na C-D-E treti a klidne i ctvrtou zaroven. Podminkou je, ze budou zachovany vzdy stejne prestupni body.

Nedefinovatelne se to stane napriklad v pripade, kdy k uvedenemu pridam jeste nejaky spoj (bez ohledu na provozovatele) B-D. Pak totiz bude moznost jet se stejnym poctem prestupu po trase A-B-C-E a nebo taky A-B-D-E. Kterou variantu si hra vybere nelze predem rict.

Jakmile k tomu vsemu zavedes jeste primou leteckou linku A-E, system fungovat nebude - vsichni budou chtit litat a vlakem s prestupem nepojede nikdo... tedy skoro nikdo ... zustanou tam lidi, kteri budou chtit z nejakeho duvodu do pristavu (treba pokud tam mas nejakou ropnou plosinu a z pristavu k ni vozis lidi trajektem).

Zrovna tak problem nastane, pokud by ses ridil myslenkou, ze pocet prestupu je vse - u vyse naznaceneho dvouprestupoveho spoje A-B-C-E si reknes, ze letiste nepostavis primo na nadrazi, ale kus od mesta. Takze letadlem by lidi cestovali se stejnym poctem prestupu, ale jinudy ... tedy rekneme A-F-G-E ... v tomhle pripade si zase hra vybere jen jednu z obou nabidek, tou pojedou vsichni na dane relaci a druhou nepouzije nikdo.

Diky tomu je pomerne problematicke pouzivat leteckou dopravu tak, jak je to v realu - tedy velke letiste mit za mestem a provozovat k nemu rychlodrahu nebo aspon autobusy. Pokud se chci problemum vyhnout, musim postavit velky prestupni terminal pro vsecko najednou (a tedy mit hlavni nadrazi, autobusove nadrazi i letiste v jednom, klidne uprostred mesta), nebo letadlem obsluhovat relace, ktere jsou potrebne (aby s tim nekdo lital) ale nevyzenou mi lidi z jineho druhu dopravy.