News:

Simutrans Wiki Manual
The official on-line manual for Simutrans. Read and contribute.

Reskiny

Started by colt274, July 19, 2011, 10:43:11 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

colt274

Ahoj,
mohl by mi prosím někdo poradit, jak bych mohl jednoduše změnit nátěr již existujících vozidel? Potřeboval bych si přereskonovat poměrně hodně typů a nevím jak na to...

Lubak91

Vzít zdroják (obrázek .png), otevřít ho v malování a přemalovat na sobě milé schéma. To je celkem jednoduché.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

colt274

k tomu jsem došel taky, ale už jsem nedošel k tomu, kde ten zdroják mám vzít... Návod prosím jak pro blbečka, jelikož já na tohle blbeček jsem :D

Lubak91

Záleží hlavně na tom, jaké vozidla. Jestli některá ze základního paku, ty jsou většinou zde: http://simutrans.svn.sourceforge.net/ A nebo některá díla místní komunity :D K tomu se musí vyjádřit autor, zda ti je poskytne. Případně tady je možnost požádat přímo autora o ono přemalování...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

... ale některý autoři jsou líný cokoliv přemalovávat a proto radši tu grafiku poskytnou i s radama "jak na to" Co mě se týče je většina tvorby na graphics.simutrans.com ale bohužel jsem se jaksi nedostal k tomu (nebyla chuť) smazat ty staré věci a nahrát aktualizace takže jsou tam například ještě hranaté bobiny/plecháčové.
Jinak je to přesně tak, jak říkal Lubák.
V případě nutnosti je někde na webu (netuším kde konkrétně a je dávno co jsem si to stáhnul) prográmek, který vytrhá z .pak souborů grafiku (ale jako bmp ale tě pár minut než se to vše uloží a nasází do png už nikoho nezabije)

colt274

tak TommPa9 mi vše ochotně  vysvětlil a tvorbu již chápu, mám ale jeden problém - viz obrázek (bílý okraj vozidel)

Lubak91

A v čem si to dělal nebo co jsi s tím dělal? Zkoušel jsi to umazat nebo přetřít nějakou nenápadnou barvou v malování?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

colt274

už je to vyřešeno, moje chyba :)

Sim

Bily okraje vozidel - ja na to mam takovej figl; udelam vozidlo standardne s bilym okrajem a tim zjistim jeho konturu, jakou ma mit. Pak pred zmensovanim okoli vozidla vybarvim stejnou barvou, jako je jeho okraj ... jeste par pixelu od vozidla. Zmensim stejnym zpusobem a oriznu podle puvodne zjistene kontury ... a mam to bez bilych okraju.

Ma nekdo lepsi figl?

Lubak91

Sim: Z tvého výkladu jsem poněkud jelen :D Já to řešil tak, ž jsem vzal kopii vozidla, odstranil vnitřek a to co zbylo (světlý okraj) jsem ztmavil v Irfanu. Případně teď před zmenšováním vybarvím okolí tmavě šedou, kterážto jako neutrální barva se hodí prakticky ke všemu :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

No já jelikož tímhle způsobem nepracuju nemůžu zodpovědně říct jak to vlastně dělám. Prakticky mám s tímhle postupem zkušenosti jen při začišťování sem tam nějakého reskinu od jiných autorů a nebo z lokomotivy RegioJetu (kterou jsem asi ještě nevydal takže jsem nic neřekl)

Můj postup v tomhle ohledu je asi takový, že si vezmu původní objekt, okolí vybarvím třeba růžově, prostě barvou, která není použita ani na původním vozidle ani na předělávce.
Vymažu původní vozidlo takže zbyde jen bílá silueta-takový filtr.
A pak už je to prosté. přes upravené vozidlo dám tuhle siluetu, tím dosáhnu původních tvarů a vše je vyřízeno.

colt274

za tu dobu jsem se to nějak jakž takž naučil, možná pak něco vydám až toho budu mít víc, vesměs jsou to předělávky od TommPa9, ale bude tam i nějaká vlastní tvorba, akorád to nebude stínované :( jinak ten projekt, pro který jsem to potřeboval je převedení VDP ze Simtr do Simutransu, možná mě někteří znáte z k-reportu jako RT6N26... většinu vozidel už mám, ale ještě nějakou chvíli to potrvá :)

Sim

Lubak > v podstate je postup takovy, jako popsal TommPa9 - napred si udelam sablonu z vyrazne barvy ... pak okoli toho zmensovaneho objektu "rozmatlam" v barve, ktera je na jeho kraji (aby se barva pozadi nemichalo s barvou vozidla u okraju) ... zmensim a oriznu sablonou.

Odpoledne sem hodim nejaky priklad....