News:

Simutrans Chat Room
Where cool people of Simutrans can meet up.

Změna rychlosti rozšiřování města

Started by wjig, May 16, 2010, 11:30:26 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

wjig

Dobrý den,
lze nějak změnit rychlost (nebo zcela zastavit) rozvoj měst (tím myslím např. stavbu nových budov) přímo během hry?  ???

Děkuji za odpověď.

Eiffel

Jde pouze zcela zastavit růst města. Kliknutím na budovu radnice se otevře okno s údaji o městě a nahoře vlevo je možnost vypnout růst města.

Václav

Omezit rychlost růstu města jde jen pravidelným odbouráváním nepohodlných budov a nulovou dopravou lidí a pošty. Což je ale krajně nespolehlivé.

Jinak ale souhlasím s Eiffelem.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Eiffel

Václave, ve verzi, kterou momentálně hraju (102.2.r3130 pak 888) se vesele po určité době rozrůstají i města s nulovou dopravou čehokoliv. Myslím si, že je to bug, ale nikam jsem to nehlásil. ;D

Václav

O rozrůstání města i bez dopravy čehokoli vím. Myslím, že chyba to asi není. Ale doprava to značně urychluje - a nemusí být přímo ve městě. Stačí, když se kolem města vyskytuje nějaký průmysl, který je dopravně obsloužen.

Rychlost rozrůstání měst je ovlivňována (shora dolů je důležitost faktoru na rychlost růstu)
- dopravou - důležitější než množství je směr
- členitostí terénu
- velikostí města - ale ne vždy se velké město rozrůstá rychleji než malé

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

kuuubik

a jde nějak nastavvit aby se produkovalo víc lidí ve městě u továren a turistických nebo ne ???

Václav


Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

#7
Opet neco, co s tim souvisi pouze okrajove... v dialogu mesta (kde si muzu zobrazit vsechny mozna grafy) mi neni jasnych par veci:
- mapky ... nejak mi neni jasne, co na nich je, co tam mam videt nebo proste k cemu to je dobre. Logicky bych tipoval, ze to bude nejake znazorneni prepravnich proudu, ale ja v tom proste vidim kulovy
- nektere polozky grafu ... zatimco treba pocet obyvatel, rust mesta a pocet budov jsou zcela jasne zalezitosti,  co se skryva pod ostatnimi grafy jen odhaduji a treba u grafu "uzivatel", "zbozi" nebo "sedned" si to ani tipovat neodvazuju
- na co v tomto okne mam kliknout, aby se mi mapa presunula na dane mesto? Js sice supr, ze si vyberu v seznamu mest ta nejvetsi, ale na mape je pak hledam metodou pokus - omyl...
- je k necemu (krome pro prepravu bezvyznamneho zpestreni hry) pocet nezamestnanych a bezdomovcu?
- pokud v nejakem meste postavim par silnic a mesto se zacne rozrustat, zpravidla pocet budov roste, ale pocet obyvatel spis klesa ... pak se rust poctu budov zpomali nebo zastavi a zacne rust pocet obyvatel... prijde mi to takove zvlastni, cekal bych, ze do novych domu se budou lide stehovat po postaveni a ne az po letech...

spongebobík

já tam žádné takové tlačítko nemám..... v. 0.100.0.0, pak 128

Václav

Spongebobík: a které?

Doporučuji přepnout do módu veřejných služeb.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

VS

Sim: Všiml jsem si toho až teď, ale... Většina toho skutečně není nijak zajímavá nebo přímo záhadná (aspoň pro mne). Ty mapky ukazují cíle cestujících - žlutě trefy, oranžově bez spojení. Myslím. Jedna je aktuální, jedna z minulého měsíce. Ale mám pocit, že by to mohlo být i napsané v nápovědě...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Sim

VS > aha ... no v moji mape o rozmerech cca 1280x1024 na tech mapkach vidim temer chaotickou zmet zlutych a oranzovych tecek na podklade, ve kterem spis tusim nez vidim patricne zmensenou mapu.

btw, co presne znamena, kdyz je u cestujiciho "nenalezeno spojeni" ?

napada me:
- tam kam chce jet neni v dosahu zastavka
- tam kam chce jet sice zastavka je, ale nic mu nejede
- tam kam chce jet mu neco sice jede, ale prestupu je moc
- tam kam chce jet mu neco jede, ale nadrazi je precpane, takze a smulu

VS

Ona je ta mapka opravdu na dvě věci :P

To spojení už taky fakt nevím, ale když to vezmu logicky, je skoro jisté, že poslední tři body nejsou odlišené. Ten první, nevím. Poslední půlrok jsem měl tak málo času že už jsem zapomněl, co znamená unhappy; možná že to jsou právě ti kteří jedou někde kde není postaveno nic.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Lubak91

A já myslel, že "bez spoje" jsou cestující, které jedou tam, kde není postavená zastávka nebo nejede spoj. A ti nespokojenci jsou ti, pro které nestačí kapacita nádraží/zastávky... Holt já víc dělám addony než hraju :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

VS

Asi si sedím na hlavě, protože tak to zní podstatně logičtěji!

Nápověda k tomu ve hře není? Tohle dělení je stejné už od pravěku, nezáleží na stáří textu.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Sim

:-( jsou ti, co prijdou na nadrazi v dobe, kdy je plne, takze se nevlezou do cekarny; plati jen pro lidi, netyka se zbozi nebo posty
:-) jsou ti, co se vesli do cekarny, bez ohledu na to, jestli uz odjeli nebo kdy pojedou  - pokud vubec se kdy na ne dostane; u preplneneho nadrazi je to v podstate pocet odvezenych a tedy zaroven pocet nove prichozich, co se vlezou do cekarny
a bez spoje mi pak vychazi neco z toho, co jsem psal o prispevek vyse