News:

Simutrans Forum Archive
A complete record of the old Simutrans Forum.

Reálná mapa ČR

Started by TommPa9, November 08, 2008, 01:38:15 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sim

benpat > je to mozny, ja mezitim delal spoustu jinych veci, takze sem mezitim pozapomel, jak to puvodne bylo, takze se klidne opakovat muzu. Jinak ty cisla trati kolem Plzne z hlavy nevim, sam jezdim prakticky jen na Prahu a po ostatnich se vezu tak jednou do roka.

Co se zastaveni rustu mesta tyka ... to je presne ono. Teda to, co me na jednu stranu bavi a na stranu druhou dela neskutecny problemy, pokud mesta rostou. Kdyz mesto neroste, je to nuda. Jakmile roste, jde to bud moc pomalu nebo naopak moc rychle. V podstate asi nejvetsi problem vidim v tom, ze se udela silene huste centrum mesta, kde je problem cokoliv provozovat, protoze jsou zastavky neustale preplnene... a na okraji mesta paberkuje poloprazdny autobus. Jasne, ono je to v realu podobne, ale preci jen tam urcity nepomer je - ve hre se (pri prirozenem rustu meste) v podstate netvori satelitni sidliste tak jako v realu. No, ale s tvou mapou to vlastne souvislost nema zadnou, takze s prskanim koncim :-D

stcz

#71
Verze 1.0 mé mapy ČR - ke stažení http://simutrans-cz.webnode.cz/download/mapa-ceske-republiky/

P.S.: Blíží se dokončení verze 2.0 (infrastruktura)

stcz

Co se týče verze 2.0, jsem trochu pozadu. Zatím mám trasy: Plzeň-Praha-Kolín-Pardubice-Brno-Zlín a Praha-Poděbrady-Hradec Králové a trasu HK-Pardubice


stcz

Verze 3.0 je již hotová. (přibyli zastávky autobusů) Download tam, jako vždy http://simutrans-cz.webnode.cz/download/mapa-ceske-republiky/

stcz

Omlouvám se za chybu ve verzi 3.0, snažím se ji opravit. Verze bez chyby bude pod novou verzí 3.1

Nemo

Tak jsem si stáhnul od benpata jeho hru i s mapou a musím říct dost dobrý. Docela podrobná, ale má to jednu chybku, moje PC už s tak velkou mapou nestíhá  :-[  . Na jakým železe to provozuješ?

benpat

Moje železo:
Intel Core i3 2.40 GHz
RAM 4 GB (DDR3)
NVIDIA GeForce 310M  512 MB
HDD 500 GB

+ W7 64 bit

Nemo

No já jedu na:
Pentium 4 na 3GHz
1 GB RAM
WIN XP
Matrox Milénium P650 128 MB

tak si moc vyskakovat nemůžu  ;)

Frost

moj stroj: (notebook)

Intel Core i3 520M  2.40 Mhz
Ram 4GB (DDR3)
ATI RADEON HD5400 512 MB
640 GB HDD

+W7 64bitLubak91

Tady jsou nějaké závody?

můj stroj (notebook :)

Intel Core i7 720QM 1.6 (2.9)GHz
RAM 8GB (DDR3)
ATI Radeon HD 5870 1GB
2x 500GB HDD

W7 ultimate 64b

A půjdu do silnějšího...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Můj stroj:
Takovej hranatej a černej....

Tak a konec přehlídky  :police:


kuuubik

Taky jsem si tu mapu stáhl jde to v pohodě mapa je velmi pěkná ale asi co 20 min se to sekne , musím počkat tak 1 min a zase to jede

KimiR

jak na to koukám,mapa reálná mapa ČR.Moc Reálná není,Ta moje mapa co jsem si upravil.By se dala nazvat reálnou.Jednak se snažím vytvořit celou síť železniční a daří se.

benpat

Hoď sem save, ať se kouknu. Uvažuju že ji dnes o5 vydám. Je tam pár nových tratí a několik novinek, jako např. dráty do Zastávky u Brna, Ostravice nebo letecká doprava.

KimiR

Quote from: benpat on December 24, 2011, 08:50:19 AM
Hoď sem save, ať se kouknu. Uvažuju že ji dnes o5 vydám. Je tam pár nových tratí a několik novinek, jako např. dráty do Zastávky u Brna, Ostravice nebo letecká doprava.

To je moje mapa ČR http://www.ulozto.cz/11991410/kimi-new-map-sve

benpat

Tak jsem se rozhodl opět vydat mapu ČR. Jsou na ni dva roky práce a nekteré věci se odkulili od reálu, aby byla zachována hratelnost. To že jsem skoro v roce 4000 ignorujte :D

Upozornění: Hra funguje jen do verze 102.2.2 Simu. V novějších verzích nebude fungovat autoblok, tím pádem se vám zastaví celá mapa.

Odkaz: http://www.uloz.to/xJw8mS2/czmapa-rar

Grupi

Ahoj,

léta jsem při volných chvílích a chuti hrával Simutrans na základě české mapy (stále dostupné na https://maps.simutrans.com/). Do mapy jsem vložil pouze města, která v reálu mají více než 30 000 obyvatel a tvořil jsem. Samozřejmostí je pak128.CS. Zpočátku byla snaha o maximální realističnost, ale postupem času jak města a průmysl rostly, bylo potřeba se stále více odchylovat. I tak ale hra zachovává spoustu reálných prvků. Mapa stále funguje i ve verzi 120.4 až na pár drobností, jako třeba nerespektování polovičních sklonů apod., ale po herní stránce vše funguje.

V roce 2188 jsem se rozhodl skončit, protože růst měst a průmysl už byl takový, že ani výrazné úpravy infrastruktury by už nápor nezvládly. Pro nerealističnost hry v těchto fázích jsem se rozhodl přejít na Simutrans Extended a začít znovu. Aby ale hra neskončila v propadlišti dějin, rozhodl jsem se ji sdílet na odkazu https://uloz.to/!Siz4TaK2g062/simutrans-mapacr-sve. Třeba si ji někdo zahraje nebo se inspiruje k vlastní hře apod. Už popravdě nevím, zda jsem nad rámec základního paku něco přidával, v případě potíží můžu nahrát svou verzi grafiky.

Pro ilustraci přidávám ještě odkaz na obrázek mapu hry: