News:

Simutrans Chat Room
Where cool people of Simutrans can meet up.

Problém se semafory

Started by dvosahlik, November 02, 2011, 09:41:43 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dvosahlik

Omlouvám se jestli se již po někom opakuji, ale na tomto fóru jsem nic takového nenašel. Řeším problém se signalizací na malém nádraží. Mohl by mi prosím někdo říci co dělám špatně že se mi oba vlaky zaseknou? http://www.2i.cz/3eafa78d5e.png

Václav

Návěstidla pro výběr koleje jsou OK - a přednávěstidla rovněž - ale ta zbylá návěstidla (která jsou mezi návěstidly pro výběr koleje a přednávěstidly) je třeba odstranit - protože to jsou návěstidla, která výběr koleje v nádraží ruší - a tím vlak přijíždějící na nádraží bude chtít vjet na kolej, kterou mu určuje jízdní řád - a zablokuje vlak z nádraží odjíždějící.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

dvosahlik

#2
Děkuji za radu

dvosahlik

#3
Upravil jsem tedy i u jiného nádraží a zasekl se mi vlak takto: http://www.2i.cz/5eafa78d5e


Prosím, používej tlačítko "upravit zprávu". Tady byl doublepost zbytečný. Díky TommPa9

TommPa9

Jestli dobře vidím/odhaduji situaci oba vlaky stanicí jen projíždějí. Návěstidlo volby peronu funguje jen pro výběr zastávky stejně jako silniční značka výběr stanice (vypadá jako značka rozcestí) takže se na průjezd nedá dost dobře použít. Nejjednodušší řešení je přidělit každému vlaku vždy jeho vlastní peron a nechat kolej na průjezd volnou a nebo složitější: pokud vím, že mi vlak pojede skrz návěstí volby peronu hodím mezi peron a návěstí volby waypoint, čímž návěstidlo oblbnu.