News:

Simutrans.com Portal
Our Simutrans site. You can find everything about Simutrans from here.

Nejde mi načíst uložená hra

Started by Kobersky, August 09, 2010, 12:31:30 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kobersky

Ahoj mám problém, uložil jsem si hru a za hodinu jsem ji chtěl načíst  ale při načítání nastane chyba, Zobrazuje se my tohle:

FATAL ERROR: vector_tpl<T>::[]
index out of bounds: -1 not in 0..-1
PRESS ANY KEY

Používám Pak128

Pozn: Tohle už je třetí případ kdy se mi tohle stalo a vždycky i když mě to mrzelo tak jsem začal novou hru, ale ted už opravdu ztrácím chut simutrans hrát Díky za každou radu

Václav

#1
1. Jakou verzi grafiky máš?
2. Jakou verzi jádra hry (exe souboru) máš?

Takhle mne napadá pouze to, že mi podobnou hlášku hodil uprostřed hry poté, co jsem v jedné stanici poněkud nešetrně zacházel s vlaky.

Zkus tu hru uložit, hru úplně skončit a poté zase načíst - ale to je předpokládám to, co jsi asi chtěl udělat. A pak nevím.

A prosím: přepis druhé slovo názvu téma (prvního příspevku) z my na mi.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

Mozna je to neco jineho, ale kdysi se mi takoveto "save kiksy" stavaly taky. V tu chvili jsem zacal hrat jinou hru a po nejake dobe se to opakovalo...

... tak jsem se poucil a zacal to ukladat "cyklicky" . O co jde?

Mam hru ... ulozim to jako hra0 ... pak chvili hraju a ulozim to jako hra1 ... po nejake dobe zase jako hra2 ... az dojdu do hra9, dalsi ulozeni bude opet jako hra0, cimz se premaze uz nejaka ulozena (tedy nemusim uz rucne tukat do klavesnice, ale jen kliknu mysi).

Pred "uzavrenim" hry - treba vecer kdyz jdu spat - to ulozim klidne 2x do dvou ruznych souboru (ale ne v rezimu pauzy, proste s odstupem treba dvou minut, behem kterych do behu hry nezasahuju).

To nakonec znamena, ze i kdyz by se mi nejakej save zboril, muzu si vytahnout "o fous starsi" ... coz rozhodne boli min, nez ztrata cele hry. Zaroven jsem se obcas vracel ke starsi hre pote, co jsem omylem udelal nejakou botu, kterou jsem uz nedokazal napravit...

No a pak jsem shodou nahod prisel na to, ze v dalsi vydane verzi hry se povedlo otevrit tu drive zborenou ;) ... ale stejne jsem se k ni uz nevratil.

Sim

... doporucuju se priste ptat na jednu vec jen na jednom miste ... prosba na VS, dokazes to nejak sloucit?

Kobersky

#4
Díky ale hra mi nejde načíst a nemůžu ji tudíž ji nemůžu uložit, je to škoda protože jsem tam udělal dost práce, asi napíšu simutransu přímo

VS

Za prvé - jak už psal Václav, prosímtě, řekni kterou verzi hry máš. Je to číslo jako 100.2 a podobně. Bez toho nikdo nedokáže říct nic než dohady.

Za druhé, stáhni si nějaký nightly build (poradí někdo prosím něco slušného z poslední doby?) a zkust načíst s tím. Vím že několik chyb s touhle hláškou bylo opraveno, třeba je Tvůj případ právě ten kdy ještě nevyšla "další" verze hry ale v nightly už k tomu oprava bude :)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Václav

VS: teď mám zrovna číslo 3611 a zatím jsem nenarazil na žádný problém.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Kobersky

Díky moc, problém vyřešen stáhl jsem si nightly build ver. 3611 a už my funguj, dík

Kobersky

Jo ještě jedna věc nevíte jak do režimu Freeplay ?

Václav

Jedině začít rovnou hrát v tomto módu.
V úvodním menu si zapni nastavení a položce Hospodářství a města si zaškrtni first_beginner.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

#10
Hoj panstvo, narazil jsem na zvlastni problem - at to tu moc neplevelim, nechci zakladat zvlastni tema a s timto to ma docela dost pribuzneho:

mam vlak v depu, ale neni tam ... lepe receno je, ale nejde s nim nic delat, bo se mu nedostanu na dialogove okno. Ze tam je je poznat pri nacitani hry nebo v seznamu vozidel - staci si dat filtr s nazvem "954" a objevi se v seznamu. Jenze se objevi, jako by byl v depu a pritom v depu neni. Napada nekoho co s tim?

Hru jsem ulozil na http://sim.jawajizda.cz/ruzne/simutrans/error/simutrans_error.rar ... ma to 32MB, je v tom komplet slozka simutrans a jeden .sve soubor.


edit: vyreseno.... sice nevim, jak k tomu doslo, ale povedlo se ... viz http://forum.simutrans.com/index.php?topic=553.msg55838#msg55838

... pocitam ze do tydne tato ulozena hra zmizi, takze odkaz nebude aktivni. Pokud se na to nekdo chcete podivat, sosejte do nedele 22.8.