News:

Simutrans Wiki Manual
The official on-line manual for Simutrans. Read and contribute.

Problemy s prihlasenim

Started by romik2, August 03, 2008, 12:59:22 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

romik2

Zdravim ceske priznivce Simutransu

Dneska jsem se chtel prihlasit do fora pod svym "puvodnim jmenem" romik, ale jaksi to neslo..., proto jsem si musel zalozit NOVY UCET - takze od ted jsem zde pod nickem romik2.

Dotaz pro ostatni, taky jste meli s prihlasenim potize, nebo byla u mne chyba nekde mezi zidli a klavesnici ? I pozdejsi pokusy nejsou uspesne, aspon ze vysla AKTIVACE. Prvni email mi prisel v 11:15 a pak dva shodne v 12:59 a ve 13 hodin

Jirka71

Taky jsem mel ten samy problem.Zalogovat mi slo az ted.Oni to vyladi.Jeto na novym serveru tak to nejaky detsky nemoci mit bude.
Jen at se zaregistrujou i ostatni ze stareho fora at to tady neni mrtvy.Mam dotaz.Bude pak128 i na na te nove verzi simutransu nebo bude jen pak64?

romik2

#2
Quote from: Jirka71 on August 03, 2008, 05:18:42 PM
Taky jsem mel ten samy problem.Zalogovat mi slo az ted.Oni to vyladi.Jeto na novym serveru tak to nejaky detsky nemoci mit bude.
Jen at se zaregistrujou i ostatni ze stareho fora at to tady neni mrtvy.
Snad tam budou obe, ja osobne hraju jen 128px verzi. Vzdyt se daji vytvorit ruzne (pod)vlakna. Ale zde bude problem s umistenim (napr. map, ulozenych pozic, pripadne souboru s priponou *.pak), protoze maximalni velikost pro prilohy je 128 KB . Jedine to umistit nekam na svoje www, pripadne na jine a sem dat odkaz odkud se to da sosnout. Kdyz se velikost vejde do maximalne povolene velikosti, tak se muze soubor /nebo vice souboru/ zabalit do ZIPu. Holt, budme radi za takto sice orezane -oproti predcházejici verzi- stranek, ale jedne z mala funkcnich a aktualizovanych fan-www Simutransu... Romik  :)
Quote from: Jirka71 on August 03, 2008, 05:18:42 PM
Mam dotaz.Bude pak128 i na na te nove verzi simutransu nebo bude jen pak64?

Pak128
Not available at the moment. Pisou na http://forum.simutrans.hellmade.de/index.php?topic=15.0 , takze bud cekat, pripadne vyzkouset posledni funkcni 128 PAK... Ja mam zatim pouze verzi 99.17 + plno oficialnich i neoficialnich pridavnych souboru *.pak takze nevim co to udela ve verzi 100 STABLE: Simutrans 100.0 (r1867) RELEASE! (pak64 and PakHajo only)

SWTC

Quote from: romik2 on August 03, 2008, 12:59:22 PM
Zdravim ceske priznivce Simutransu

Dneska jsem se chtel prihlasit do fora pod svym "puvodnim jmenem" romik, ale jaksi to neslo..., proto jsem si musel zalozit NOVY UCET - takze od ted jsem zde pod nickem romik2.

Dotaz pro ostatni, taky jste meli s prihlasenim potize, nebo byla u mne chyba nekde mezi zidli a klavesnici ? I pozdejsi pokusy nejsou uspesne, aspon ze vysla AKTIVACE. Prvni email mi prisel v 11:15 a pak dva shodne v 12:59 a ve 13 hodin

Tak ja som sa znova zaregistroval pod tým istým účtom a heslom. Aktivácia prebehla OK a náseldné prihlásenie tiež. Takže ja zostávam staronový :-)

Jakub Cabal

Já jsem se jako SWTC znovu zaregistroval a aktivace proběhla taky OK :)
www.simutrans.eu - Czech fan Simutrans website

romik2

#5
Jiz vyreseno (EDIT v 17:17). Bohuzel ty prilohy nejdou smaznout.
PS: Doufam, ze se sem vrati /aspon/ vetsina lidicek z old fóra Simutransu. Zatim Romik

SWTC

Quote from: romik2 on August 04, 2008, 09:08:56 AM
Pro SWTC + Xlives(e).
I presto, ze to heslo mam ulozene v pocitaci, dale jsem pro (znovu) registraci nicku romik pouzil i puvodni ""aktivacni email"" You are now registered with an account at The International Simutrans Forum, romik! ... tak mi to neumoznilo se zaregistrovat. Po zalozeni nicku romik2 mi opet prisel email You are now registered with an account at The International Simutrans Forum, romik2!. Takze, viz. vyse.
Bud jsem nekde neco zblbnul ja  >:( nebo jste vy meli stesti  :D Ale uz to nebudu resit, holt jsem zde pod novym NAZVEM.
PS: Doufam, ze se sem vrati /aspon/ vetsina lidicek z old fóra Simutransu. Zatim Romik

No a v pôvodnom aktivačnom e-maili je pes zakopaný. Pôvodné účty boli preklopením na iný server pravdepodobne zmazané, takže je nutné odznova vytvoriť účet pod tým istým nickom a heslom

Postup je totiž nasledovný :
1.) Vyplniť registračné údaje (nick=romik, heslo=...,...) a odoslať;
2.) Počkať na aktivačný e-mail a až v tomto novom povrdiť aktiváciu konta, nie v to starom ! Ten starý je už nanič.

Tomas

Hm... koukám, že tu začíná být (opět) živo.
Pokračují zde problémy s diakritikou pro uživatele s CZ / EN rozhraním?
Pokud ano - navrhuji používat anglický jazyk fóra - je default při registraci a aspoň se tak vyhneme "paznakům" od nováčků (a ta angličtina není zase až tak strašná aby se jí nedalo porozumět).

SWTC

Quote from: Tomas on August 04, 2008, 01:15:45 PM
Hm... koukám, že tu začíná být (opět) živo.
Pokračují zde problémy s diakritikou pro uživatele s CZ / EN rozhraním?
Pokud ano - navrhuji používat anglický jazyk fóra - je default při registraci a aspoň se tak vyhneme "paznakům" od nováčků (a ta angličtina není zase až tak strašná aby se jí nedalo porozumět).

Tu sa používa kódovanie Unicode UTF-8. Tu by nemal byť problém s diakritikou. :D

romik

Quote from: SWTC on August 04, 2008, 11:45:13 AM
No a v pôvodnom aktivačnom e-maili je pes zakopaný. Pôvodné účty boli preklopením na iný server pravdepodobne zmazané, takže je nutné odznova vytvoriť účet pod tým istým nickom a heslom
Postup je totiž nasledovný :
1.) Vyplniť registračné údaje (nick=romik, heslo=...,...) a odoslať;
2.) Počkať na aktivačný e-mail a až v tomto novom povrdiť aktiváciu konta, nie v to starom ! Ten starý je už nanič.


...Jak jsem predtim napsal, MEZI KLAVESNICI A ZIDLI mi nejak proklouzla (potvora  ???) chyba !!! Pri registrovani do ""OLD FORA"" to predtim neslo v seznamu.cz /mel jsem to potvrzene z vicero zdroju/, takze jsem se tehda pripojil mezi lidicky zde pres jinyho postovniho panacka :-) Dneska jsem zjistil, ze to nepusti si udelat 2 nick /mozna si potom muzem ten svuj puvodni upravit ...) na stejnou postovni schranku. Vyzkousel jsem tedy znova seznam, a - a, vyslo to. Ted tedy muzu prispivat ze dvou klientu.

***A to se vyplati***
Zdravim a pozdravuji Romik

Magpie

Quote from: SWTC on August 04, 2008, 01:22:25 PM
Tu sa používa kódovanie Unicode UTF-8. Tu by nemal byť problém s diakritikou. :D
test:--PŘÍŠERNĚ ŽLUŤOUČKÝ KŮŇ PĚL ĎÁBELSKY ÚDĚSNÉ ÓDY--
Zobrazuje se to v pořádku?

Tomas

Quote from: RanDrag on August 06, 2008, 07:02:38 PM
test:--PŘÍŠERNĚ ŽLUŤOUČKÝ KŮŇ PĚL ĎÁBELSKY ÚDĚSNÉ ÓDY--
Zobrazuje se to v pořádku?
Jestli to nebude tím, že tady je pouze angličtina a nejdou zvolit žádné jiné jazyky? ;) Nebo jste někdo našli změnu jazyka?

SWTC

#12
Quote from: Tomas on August 06, 2008, 08:10:38 PM
Jestli to nebude tím, že tady je pouze angličtina a nejdou zvolit žádné jiné jazyky? ;) Nebo jste někdo našli změnu jazyka?

Jazyky pri kódovaní Unicode nie je treba voliť. Unicode ich už má. Preto sa to nazýva Unicode. Stačí si spustiť Mapu znakov vo Windows, zvoliť kódovanie Unicode a popozerať čo všetko tam je... :D

RanDrag : zobrazuje sa to absolútne správne !

Tomas

Quote from: SWTC on August 07, 2008, 10:43:46 AM
Jazyky pri kódovaní Unicode nie je treba voliť. Unicode ich už má. Preto sa to nazýva Unicode. Stačí si spustiť Mapu znakov vo Windows, zvoliť kódovanie Unicode a popozerať čo všetko tam je... :D
Asi jsem se špatně vyjádřil. Mě nejde o kódování stránky, ale o jazyk fóra (tedy že popisky budou anglicky, česky, německy,...)

Martas

No já jsem se musel znova zaregistrovat pod stejným jménem... a šlo to. :)
Úplně žluťoučký kůň úpěl ďábelské ódy.

VS

Tohle je totiž úplně nové fórum, to staré nějak nešlo zkopírovat nebo co...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

ML

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli mám v profilu skrytou e-mailovou adresu, mám to nastavené, ale nejsem si tím zcela jistý. Díky

Magpie

Quote from: panda on August 10, 2008, 12:19:08 PM
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli mám v profilu skrytou e-mailovou adresu, mám to nastavené, ale nejsem si tím zcela jistý. Díky
Ano máš, tvoje emailová adresa je skrytá. Nejde ji zjistit.