News:

Simutrans Wiki Manual
The official on-line manual for Simutrans. Read and contribute.

Hledám český Pak128 CZ

Started by Petr, April 09, 2021, 04:16:59 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Petr

Ahoj, hledal jsem na tomto fóru pak128.CZ ale není ke stažení, nevíte kde bych ještě mohl sehnat tento pak128CZ/SK.
Mně by to pomohlo. Kdyby tu byla dobrá duše která ten pak128.CZ má a pošle odkaz aktuální ke stažení. 
Pokud  někdo napíše že to nemám zakládat do Poradny, tak se omlouvám, ale není tady sekce Hledám

TommPa9

Ufff, no to je otázka do pranice. Upřímně nevím jaký je v současnosti stav vývoje tohohle paku. Co mě se týče tak Pak spí zimním spánkem, takže poslední verze o které vím, že vyšla a fungovala byla TAHLE.

Doufám, že někdo ve vývoji v době mé nepřítomnosti pokračuje a opraví mě případně doplní aktuálnější soubor ke stažení, tenhle je vyloženě fousatý.

Vladki

Od posledni verze od Toma (0.2.1) doslo k monoha zmenam - zejmena half/double height, a posun na sourceforge a s tim spojeny open-source. Bohuzel taky v mezicase doslo ke ztrate vsech priloh na foru.
Takze to co je od toma - treba i zde: https://sourceforge.net/projects/simutrans/files/Pak128.CS/  je vicemene fukcni zalezitost, ale nema implementovanou spoustu novych veci.

Opensource verze - kod zde: https://sourceforge.net/p/simutrans/code/HEAD/tree/pak128.CS/
Bohuzel neobsahuje spoustu dulezitych objektu - napr. mosty, protoze
a) nemame zdrojaky
b) nejsou pro half/double height
Ale jinak je tam toho docela dost, da se s tim blbnout, ale doporucuju freeplay - neni to nikterak vybalancovane po strance financi.
Z teto verze delam nepravidelne build - bohuzel trochu nevhodne nazvany "nightly".

Vyvoj je velmi nepravidelny, v podstate jedine nove prispevky jsou od Lubaka. Ja sem tam kdyz me chytne nalada tak se hrabu v DAT souborech a archivech veci co jsem nastahoval nebo dostal od nekoho jineho, a snazim se to nejak doplnovat, opravovat parametry vozidel podle dostupne dokumentace, odstranovat duplicity, pridavat parametry pro simutrans-extended, doplnovat nove featury simutrans (napr. rotace budov a nastupist, spojovani zastavek) a tak ruzne. Ale je to vzdycky takovy narazovy, ze se do neceho pustim, a jak resim jednu vec tak zjistuju ze je toho vic a vic a jeste vic az me to prestane bavit a dam si zase pauzu...

Zrovna ted - tak si rikam ze teda cerstve zkompiluju, a ejhle v DAT souborech pro autobusy od VTPsima jsou chyby, ktery asi predchozi verze nejak ignorovaly nebo co... U emptyimage chybi x-souradnice...
No uz sem s tim stravil hodinu a konec v nedohlednu, takze build nekdy priste.

Tome, pokud mas pristup na https://sourceforge.net/projects/simutrans/files/Pak128.CS/nightly%20builds/ tak tam prosim nahrej posledni (rok statry) z
http://list.extended.simutrans.org/~simutrans/pak128.CS.zip

TommPa9

Dalo to práci si vzpomenout na heslo, ale soubor je nahraný na SF. Přejmenoval jsem ho na 01-2021 protože je to /překvapivě/ 1. nahraný soubor v roce 2021.
Že bych se podíval co z mých hrůz v současném paku přežilo? :D

Vladki

Quote from: TommPa9 on April 11, 2021, 07:27:12 PM
Dalo to práci si vzpomenout na heslo, ale soubor je nahraný na SF. Přejmenoval jsem ho na 01-2021 protože je to /překvapivě/ 1. nahraný soubor v roce 2021.
Že bych se podíval co z mých hrůz v současném paku přežilo? :D
Cca 850 objektu s copyright=TommPa9

TommPa9

To musí být nějaký omyl... tolik? Bych čekal, že touhle dobou budu mít maximálně nějaký pomníček z trolejbusů a všechny moje ručně kreslené objekty budou nahrazeny 3D rendery...

Vladki

Kdepak, zatim sem z paku snad nic nevyhodil. Snad jen nejake pozustatky z pak128. Materialu je zoufale malo.

A dokoncil sem opravu tech VTP simovych autobusu, tak prosim o aktualizaci "nightly". (Bud to prepis, nebo ten co si nahral jako 2021 prejmenuj na 2020 - on je totiz opravdu rok stary.

TommPa9

Se tady po sto letech objevím a hned tolik práce? Ach jo, že já radši nezůstal v důchodu :D

Vladki

kdybych tam mel pristup tak to nahraju sam

TommPa9

Tak účet na SF máš, domluv se s adminem (tuším že admina pro SF dělal Prissi?) ať ti udělí přístup k nahrávání souborů do složky Pak128.CS. Dal bych ti přístup sám, ale nemam na to oprávnění.

Vladki

tak jo, pristup mam, zipy prejmenovany podle revision v SVN.

Petr

Tak co už je ten český pack 128 CZ aktualizován, abych si ho mohl stáhnout, pokud ho najdu tady na fóru..