News:

Use the "Forum Search"
It may help you to find anything in the forum ;).

ktora doprava a preco

Started by Bender, March 29, 2010, 01:19:07 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bender

tu  mozete  pisat  ktoru  dobravu  pozivate  a  preco

ja pouzivam  metro  postavim  ho  za  verejnu  sluzbu  a  dam  zrichlit  cas  a  zachilu  som  v  baliku


spojeny dva krátké příspěvky --VS
Kuknite si  futuramu  www.futurama.sk

Václav

No jasně. Metro ti tak zdarma nahrabe lidi, které potom můžeš se ziskem převézt do jiných měst. Bez ohledu na pravidlo, že cokoli není zakázáno, je povoleno, tuto cestu k opatřování peněz nepoužívám. Raději budu mít v hře jeden z několika supervýnosných průmyslů jako je např. jaderný nebo výroba a prodej alkoholických nápojů (viz. téma Transfer mezi grafickými sestavami stejné velikosti).

autobus, trolejbus - pouze jako městskou hromadnou dopravu uvnitř jednoho města; když vozím poštu nebo nemohu postavit tramvaj; většinou levnější než tramvaj
tramvaj - jako městskou hromadnou dopravu - většinou jen v rámci jednoho města, občas i mezi dvěmi městy; pokud nevozím poštu; většinou rychlejší autobus nebo trolejbus
vlak - jako městskou hromadnou dopravu ve formě metra, ale většinou jako meziměstskou dopravu lidí/pošty a samozřejmě k dopravě materiálů mezi články průmyslu; můj základní způsob dálkové dopravy
lodě - k dopravě materiálů mezi články průmyslu; když terén znemožní ostatní dopravu nebo je ostatní dopravní síť už hustá tak, že není možné jí dále zahustit a terén to povolí
letadla - téměř výhradně k osobní dopravě; kvůli rychlosti, když není možné postavit vlak či maglev
maglev - výhradně jako dálkovou dopravu; kvůli vysoké rychlosti a když někde nemohu postavit letiště, výdelečnější než letecká doprava

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

VS

Miluji trolejbusy a nemusím autobusy... toť vše, co stojí za řeč ;)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Vagrner

Veď vidieť xD ja sa snažím vôbec aby sa mi nestal dopravný kolaps v meste

Václav

#4
Jak zabránit kolapsu ve městě?

1. centralizovat dopravu
2. silnice vést v okruzích
3. jedním uzlem může vést (v závislosti na délce okruhů a na tom, zda se převáží pošta či nikoliv) v jedné úrovni max. 5 až 10 linek
4. město rozdělit do více čtvrtí, které budou mít samostatný dopravní uzel - a ty by měly být propojeny způsobem dopravy odlišným od toho, kterým se lidi sváží do uzlů (tzn. že nejspíš metrem nebo jednokolejkou)

Další způsoby mě teď nenapadají.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Vagrner

aha super a hodíš dáky obrázok ??

Václav

Kdo a čeho?

Já a centralizované dopravy v městě? Pokusím se podívat, jestli je něco tady ve foru a dám link. V právě rozehrané hře zatím toho moc postaveno nemám, co by se dalo použít. Ale předem můžeš zkusit hledat veškeré mé příspěvky. A v jednom bys měl najít screenshot jedné superstanice. Bohužel toho jinak moc vidět není - ale okružní systém stavby silnic ve městě ano.

PS: hledej v španělské sekci

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní


Václav


Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Nemo

Vagrner - tady http://www.edisk.cz/stahni/32316/Sim_102_2_1.zip_31.38MB.html si stáhni mou hru (je kompletní) a pokoukej jak mám vedeny linky ve městech. Snažím se je dělat okružní a posílám tam vozy v jednom i druhém směru (L/P). Zácpy jsou minimální, skoro žádné a funguje to docela dobře.

Václav

#10
Já posílám vozy (základních) pouze v jednom směru a také žádné zácpy nemám, tedy pokud není linek příliš moc pohromadě. Hrozně důležitá je délka trati linky. Čím delší je nejkratší linka, tím lépe.

Původně se mi to sice moc dělat nechtělo, ale tady je:

můj (prozatím) poslední save
http://www.ulozto.cz/4431969/vma-cz-09.sve
a celý adresář pak128.
http://www.ulozto.cz/4431968/pak128.zip

Uloženo pod SDL nightly s číslem 3139.
Herní rok 1945.
Mapa: Česká republika 2000*1316.

Ještě je na mapě několik měst, která nejsou připojená do sítě. Mezi velkými městy je již tak velký pohyb lidí, že většina vlaků je přeplněná - to se týká hlavně velmi dlouhé trati mezi Budíškovicemi a Zlešicemi.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

uzovka

#11
90 % mé dopravy jsou cestující, dokonce i průmysl používám převážně k dopravě lidí. Taková ocelárna generuje celkem slušné množství :-) Ale k tématu:
Ve městech používám jako MHD buď autobusy nebo trolejbusy. Z typů jsou to hlavně autobusy SOR a Citelis s kapacitou dle charakteru linky a trolejbusy Škoda a Citelis. Tramvaj vypadá výhodně, ale protože má charakter v podstatě železnice, nemůžu ji vést po ulici v obou směrech. Ve opravdu velkých městech mám jedno centrální nádraží a pak nádraží lokální. Mezi centrálním a lokálními nádražími jezdí většinou vysokokapacitní jednotky (například CityElefant). Jako meziměstskou dopravu provozuji železnici.
Mezi bližšími městy má doprava charakter spíš regionálky, kam posílám taky CityElefanty nebo podobné vysokokapacitní, i když ne tak rychlé jednotky, ale mezi vzdálenějšími mi jde hlavně o rychlost. Tam nasazuji téměř bez výjimky Tygry. Maglev používám výjimečně, ale tady jde asi hlavně o zvyk.
Linky mezi městy mám téměř výhradně liniové. Ve městech používám také liniové linky, ale pokud je to k obsluze území výhodnější, tak zvolím linku polookružní nebo okružní. Jako okružní volím linky pro přepravu pošty po městě (pokud v tom městě poštu vůbec přepravuji), protože většinou mi stačí na jedno město jeden až dva vozy, zatímco pro dopravu lidí je potřeba mnohem víc.
Poštu mezi městy přepravuji ve vlacích pro dopravu cestujících tak, že u několika vlaků mám místo jednoho vagonu pro cestující vagón pro poštu.
Letadla nepoužívám vůbec, jednokolejku minimálně a lodě jen pokud je to nutné (např. pro dopravu lidí z ropných věží). Z lodí požívám jen takové to vznášedlo (kapacita 200, rychlost 64 km/h, na název si nevzpomenu).

Ještě něco: občas upravím městskou trať, kde potřebuji zachovat autobusový nebo trolejbusový provoz a současně tam přivést i vlak tak, že tam postavím trať pro tramvaj. Je sice pomalejší, ale funguje to skvěle, protože vlak umí jezdit po kolejích pro tramvaj a naopak tramvaj umí používat koleje pro železnici.

Vagrner