News:

The Forum Rules and Guidelines
Our forum has Rules and Guidelines. Please, be kind and read them ;).

Nástup lidí

Started by Fanda, April 06, 2010, 09:17:21 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Fanda

Ahoj, mám veřejnou autobusovou zastávku a čeká na ní třeba 70 lidí. Normálně mi tam jezdí spoje směrem do cíle cesty, ale lidi nenastupujou a pak se hromaděj na zastávce. Jak se to dá vyřešit?

Václav

Možná to bude znít divně, ale podívej se, jestli ti lidé z té zastávky cestují tam, kam z té zastávky jedou autobusy.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Fanda

Právě že čekaj do třeba "Náměstí" a spoj 1 jezdí přes Náměstí... :-(

Fanda

i v detailech jsou zastávky kam autobusy ze zastávky jezdí ;-)

Václav

A z té zastávky už jezdí ten autobus prázdný nebo má ještě v sobě nějaké lidi?

Podle základního popisu jseš zřejmě ještě na začátku nějaké hry (nedokážu ale určit v jakém roce a vlastně je to úpně jedno), takže město je asi ještě hodně malé na to, aby jsi postavil druhou linku (třeba jen na zkoušku), která by začínala třeba právě v zastávce "Náměstí" a pokračovala dále.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

Tohle je cely nejaky divny. Zpravidla mam problem s tim, ze se mi lidi na zastavce vubec neshromazduji - staci si splest typ zastavky nebo dopravniho prostredku a jezdi to prazdne.

Ale tohle bude neco jineho. V podstate se da rict, ze pokud se lidi shromazduji, mas obe zastavky spravne a mezi nimi jezdi aspon jedna souprava, ktera lidi dokaze prepravovat.

Ted me napada, ona vlastne ta souprava jezdit nemusi - teoreticky staci, aby drepela v depu, ale mela v jizdnim planu obe dve zastavky.

Takze ... bud ti na zastavku prijizdi bus uz plny a lidi nemaji kam nasedat, nebo mas autobus s trasou nekde v depu a posilas tam neco, co lidi nevozi (treba postovni dodavku). Jina varianta me nenapada... ale o to vic me zajima, kde je podstata tohodle problemu.

Václav

Chtělo by to screenshot.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Fanda

No ono mi to blbne jen občas.. takže screen bych asi čekla hodně dlouho.. Jsem v roce 1936 ale mám schválně nastavený počet obyvatel na víc než je start abych mohl hned udělat více linek.
Je možný že lidi třeba na zastávce čekaj až bude nějakej měsíc?
Podrobný příklad: Rok 1935, Leden - konečná zastávka "Náměstí" pro linku 1, s třeba 5 autobusy; zastávka je určená pro lidi a poštu, takže tam jezdí i pošt. auto, které ale nakládá jak má.. Jenže když na zastávce čeká 10 lidí -5 směr Centrum, 5 do Sídliště - a přijede autobus linky 1 ze zastávky Náměstí přes Centrum do Sídliště, určený pro 79 lidí, tak na konečné automaticky lidi vystoupí, ale nový už nenabere. Takhle přijedou 3 autobusy, a všechny odjedou s 0 lidma... pak přijede 4. do kterýho teprve nastoupěj lidi.(...) Roku 1936, duben nastupují lidi opět normálně.... :-(

Sim

To je cely nejaky divny :-( ... souvislost s konkretnim mesicem si myslim ze muzem vyloucit, tady habadura snad nebude. Napada me jeste to, ze chvili po startu hry trva, nez lidi najdou svou cestu - a po tu dobu nenastupuji nikam, ve vypisu stanice je u toho napsano Error in routing nebo neco takovyho. Jenze to by se nemelo stavat v prubehu hrani.

Dalsi varianta - uz se mi to stalo - kdyz zadavam trasu nove lince, obvykle to odklikam a pak kliknu na cudlik, ktery ted nevim jak se jmenuje ale prida prujezdne zastavky pro cestu zpet. V tu chvili to funguje jak ma.... pak chci nejakou zastavku pridat (nebo ubrat a tak dal) a kolikrat se ukliknu - vysledkem je motanice, kdy treba v jednom smeru projizdi autobus danou stanici dvakrat... a v tom pripade samosebou pri prvnim prujezdu nenabira lidi do stanic, kam pojede az po prujezdu druhem.

Takze bych zkusil nadefinovat lince trasu znovu, pripadne prekontrolovat, jestli vsechna vozidla jezdi na dane lince. Driv to bylo tak, ze jakykoliv zasah do zmeny trasy vozidla toto vozidlo z linky vyradil, ted je treba mozne regulovat cekani na nalozeni kazdemu autu zvlast.

Fanda

No asi bych spíš potvrdil variantu o startu že to chvíli trvá, jestli to teda platí i na nové zastávky s nově zavedenými linkami. ;-)
Díky, už to jde :-)

Fanda

No zase ne... do zastávky s 259 lidma jezdí jediná tramvaj, která pobere celkem 230 osob. Když ale ze zastávky odjede tak zůstane zastávka se stejným počtem lidí a tram jezdí prázdná.

Sim

Pokud do te zastavky jezdi jeste neco jineho, krome zminovane tramvaje, posli to do depa a prodej... nebo jeste lepe, prodej krome teto tramvaje uplne vsecko, co muze vozit lidi (das si seznam vozidel a zapnes si filtr na prepravu lidi).

Pak zkus hru nechat chvili bezet ... a po chvili dej vedet, co se presne deje. Samosebou na zacatku toho vseho si to uloz, at to po zjisteni priciny problemu muzes "vratit zpatky".

Fanda

Mylšeno jako všechny vozidla ve všech městech pro lidi..?! ;-)
OK

Sim

Me se kdysi stalo, ze jsem - omylem - jeden vlak "vyradil" z linky (chtel jsem zmenit cestu cele lince ale zmenil jsem jen tomuto vlaku... pak jsem na to zapomel a chybu "napravil" tim, ze jsem zmenil linku - zminovany vlak vsak zustal jiz se svoji cestou samostatne)... a po nekolika simuletech provozu jsem pak linku odvedl uplne jinam. Jak se da predpokladat, tomu separovanemu vlaku ale trasa zustala a i kdyz byl v depu, porad s nim lidi chteli jezdit.

Problem nastal v tom, ze tento vlak "nabizel" (i kdyz byl v depu) trasu bez prestupu, zatimco vsechny ostatni spoje vozily lidi s prestupem. Tedy vozily by, kdyby nastupovali. Vysledkem toho vseho bylo, ze se mi na jednom nadrazi shromazdilo pres milion lidi a ja porad nemohl prijit na to, proc nenastupuji...

... asi tri dny jsem to resil a nakonec jsem se rozhodl postupne likvidovat vsechny spoje, ktere s tim mohly mit neco spolecneho... a vpodstate az po prodani vsech vlaku na lince mi tam zbylo nekolik vlaku v depu (kterym jsem do te doby nevenoval pozornost) a jeden z nich mel zadanou trasu - po jeho prodani lidi zmizeli (po par vterinach hry) a ja timto destruktivnim zpusobem prisel na jadro problemu.

Takze me napadlo, jestli se tady nedeje neco podobneho... zkusil bych proto likvidovat vsechny spoje, co do dane zastavky jezdi, krome toho "nenastupujiciho" autobusu.... a postupne sledovat po prodani kazdeho vozidla, jestli se neco meni.

Fanda

Tak fakt nevim co se děje... všechny spoje obsluhují zastávku jsem odstranil, na zastávce nikdo nečekal v detailech nebyla ani jedna linka (jelikož jsem radši všechny vymazal). Chvíli jsem počkal a přes zastávku jsem vyslal 1 linku s 1 tramvají (celkem obsluhující asi 5 zastávek). Na zastávce se opět začli kupit lidi.. Tram přijela: směr nádraží nikdo nechtěl jet tak nikdo nenastoupil - OK, když ale jela zpět tak nastoupilo třeba jen 3 z 25... a ten zbytek prostě čekal dál... a to neni že by čekali na opačný směr - čekali normálně směrem tramvaje. :-(

Sim

zkus definovat linku tak, aby tahle nastupni zastavka byla konecna ... jeste lepe aby jela jen mezi dvema zastavkami ... pokud to bude delat porad, tak fakt netusim :-(

Fanda

no nějak to nezabírá.. na nádraží čeká 530 lidí, vlak který zde končí lidi vyloží, ale nenaloží... pak mě ještě napdalo, jestli může být pro určité lidi spoj drahý nebo tak...??! ;-)

Sim

Cena roli nehraje ... ale mozna me napadlo, cim by to mohlo byt - tusim ze od verze 102.1 je mozne si zapnout/vypnout hledani trasy pres preplnene stanice.

Ja jsem si to na zkousku zapnul ale bylo to samodestrukcni - jakmile byla cilova stanice plna, lidi nenastupovali, ale stale pribyvali dalsi a dalsi. Vysledkem toho bylo, ze byly vsechny stanice plne a nic nejezdilo.... to by mohlo byt to co zpusobi, ze nenastupuji - zkus v tu chvili sledovat, jestli cilova stanice neni preplnena...

Václav

Jenže přeplněné stanice jsou vypnuté, pokud si je hráč nezapne.

-> v souboru (simutrans)/simuconf.tab.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Fanda

.... "capacities for passengers, mail, and  freight
#seperate_halt_capacities = 0" ? ;-).... takže tam mám nastavit kolik může být max lidí na zastávkách... a budu muset začít od znova? ;-)

Sim

to neni ono... tohle rika, jestli se ma pocitat kapacita zastavky pro lidi, postu a zbozi dohromady, nebo pro kazde zvlast (postavim nastupiste:3x lidi (96 lidi), 1x posta (96 posta) a 2x naklad (96 naklad)... bud to bude 288 pro lidi, 96 pro postu a 192 pro naklad, nebo 576 pro lidi, 576 pro postu a 576 pro naklad)

koukni se na http://forum.simutrans.com/index.php?topic=2137.msg30861#msg30861 ... to, co jsem zminoval, je popsany dole:

> 102000
avoid_overcrowding on/off neposílat věci přes zacpané uzly

> 102001
no_routing_over_overcrowding on/off neposílat přes zacpané uzly a hledat jiné (rozdíl viz výše Huh?)

Ja zkousel to prvni a to se chovalo tak, jak jsem popisoval vyse... jak pise Vaclav, je to primarne vypnute, ale u posledni verze je mozne si prepinace pri tvorbe nove mapy "ladit" v menu hry, takze se clovek muze ukliknout.

Fanda

díky za všechny rady, tak to nějak vyzkouším a kdyby to blblo tak napíšu, ale snad už ne :-)

Fanda

ke "config" vím že se tam dá nastavit dosah zastávky/stanice, jelikož jsem si to ve v. 102.0 nastavil tak jsem na to ve 102.2 zapomněl a teď mi zase dosáhnou jen 5x5 a tam jsem měl nějak 7x7 no a jak jsem začal hrát tak mi to došlo. Takže se chci zeptat jestli to jde změnit třeba v "save souboru" nebo se to nastaví jen v configu a musí se jet znova...? ;-)

Sim

Koukni sem na to... je tu navod, jak menit parametry rozehrane hry... o kus niz jsou potom vypisy toho, co se da menit a co to znamena.

http://forum.simutrans.com/index.php?topic=2137.msg21721#msg21721

Václav

Kdo ví? Já ne. Můžeš to zkusit. Mně však dosah dvou polí od středu úplně stačí.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Fanda

no, mě by stačil taky, jenže to pak autobus staví na každým rohu.. sice rychlost hry neodpovídá obě jízdy, ale je to divný... měřítko 1 políčka je 1km?... pak by to asi odpovídalo spíš, že autobus odjede 3-4km od zastávky k zastávce... ;-)

Václav

Ve standardu ano. V Experimentalu ne, tam je možné délku jednoho políčka změnit zkrácením. Ale nevím, kolik je nejkratší. Já totiž hraju jen standard - i když jsem si nedávno stáhl nejnovější verzi toho experimentálního.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Fanda

Aha, no to už je na mě zase moc odborný, tak moc se v tý hře nevyznám... :-)

Václav

Jen o přibližně dva roky hraní (a jeden rok tvorby doplňků) lépe. Jsou ale věci, kde jsem také mimo.

Ano. Jeden dílek = 1 kilometr, ale jen v základní hře - bez ohledu na grafickou sestavu.

Vedle základní hry existuje ještě experimentální verze, kde jsou hozené některé věci, které v základní hře nejsou (a nejspíš hodně dlouho nebudou). Problém je v tom, že k této verzi hry jsou zatím kompatibilní jen některé grafické sestavy, mezi nimi však není základní pak128 a snad ani základní pak64.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Fanda

Tvorba... to by jsem chtěl taky někdy najít nějakej pochopitelnej návod, jelikož mi v tý hře pořád něco chybí, ale neumi si to sám vytvořit... třeba takový český vlaky jsem na netu našel jen pro pak128, ale jelikož se mi až tak moc nelíbí nebo spíš tak zákonitě krachuju, je to na mě moc přiblížený, atp... prostě když neni něco pro pak64 tak to neni :-( :-D

Václav

Pak128 vznikl kvůli obrazovkám s velkým rozlišením, protože na nich už byly (některé) objekty původní grafiky díky právě poloviční velikosti špatně vidět.

Pokud jde o krach v pak128, tady mám pro tebe jen jednoduché pravidlo: podváděj jak můžeš - používáním některých velmi výdělečných průmyslů nebo nejlevnějších dopravních prostředků a tratí (zpravidla pouze ve formě add-onů) - a celkem kašli na to, jestli se ti líbí nebo ne.

A pro pak64 ti dopročuji toto: vysosej si další věci z jiných grafických sad stejné velikosti. Myslím, že zejména v pak.german je docela dost použitelných věcí. Tady ale kromě tebe asi všichni hrajeme pak128.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Fanda

Aha, já nevim nějak jsem si k anglickejm tramvajím nenašel cestu. Jj z german mám třeba nádraží a tak... já už tam toho mám tolik přidanýho, ale pořád mi to nestačí :-D

Václav

Nevím jak vypadá pak.britain, ale pak128.britain je hodně tmavý. Což je možná ten důvod, proč jsi, jak píšeš, k anglickým tramvajím nenašel cestu.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Fanda

Tak to bude asi ten důvod... jelikož mám pak128.Britain :-)

Václav

#34
Jestli si dobře pamatuji, tak ze všech tramvají z toho paku se mi (tvarově) zamlouvala jen jedna a tu jsem zavrhl (právě) kvůli barevnosti. A jinak jsem si z toho paku stáhnul jen jednu budovu a jeden nákladní vagon.

A pokud chceš vidět přehlídku přeplněných stanic, tak si stáhni save a adresář grafiky z tohoto příspěvku - a podívej se do Budíškovic nebo kteréhokoli většího města.

A to v tom savu z toho příspěvku Budíškovice ještě nedostaly třetí (a prozatím poslední) linku podzemky.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní