News:

Simutrans Forum Archive
A complete record of the old Simutrans Forum.

Praha 1938

Started by MHD, January 12, 2010, 07:02:08 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MHD

Začíná devátý měsíc práce nad mapou velké Prahy z roku 1938. Chci vám alespoň dodat ukázku dnešního stavu...

Edit: Mapa má rozlíšení 1999x1809

Václav

Obdivuji tvoji trpělivost.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

abec3

mňa by to po chvíli prstalo baviť..gratulujem :-)

vilvoh

Působivé mapě! terén je velmi podrobné. Kde jste to vzal? budete publikovat savegame?

[EN] Impressive map!! the terrain is very detailed. Where did you get it? are you going to post the savegame?

Escala Real...a blog about Simutrans in Spanish...

MHD

#4
Tak jsem poslední víkend skončil s Prahou ve hranicech roku 1938.
Práce už pokračuje s periferií, tj. i částečně městské obvody, které jsou dnes součástí Prahy (Řepy, Modřany, Ďáblice, Zbraslav atd.).

Připravil jsem pro vás fotky, a vidíte, že taky nové soubory jsou integranové. Jinak to musím ještě přesunout na novou verzy, co by mohlo pár dní trvat, poněvadž fabriky se měnily...

[Eng] Last weekend, I finished the work for Prague within the borders of the year 1938.
I continued my work on the outskirts already, which means some of todays' peripheric quarters, which still were not parts of Prague back in 1938.

I prepared some pics for you, you see even new files from forum being integrated :-). Now, I also have to check the upgrade to the latest Simutrans-Version, since the factories changed...

Edit: For bigger pics right click 'Show Image'



------------------------------------------------------------------------------------------Overview Forest Area---



------------------------------------------------------------------------------------------Overview Cities---------



------------------------------------------------------------------------------------------Obora Hvězda----------



------------------------------------------------------------------------------------------Býv. společenská zahrada v Krči

TommPa9

Nádhera! Je vidět, že když si člověk dá tu práci, dají se v simutransu dělat zázraky! Tleskám!

MHD

#6
Tak se koukni i na třetí obrázek....  ;)

MHD

#7
Ještě pár na víc \ Some additional:

Edit: For bigger pics right click 'Show Image'



------------------------------------------------------------------------------------------Vyšehrad----------



------------------------------------------------------------------------------------------Želivského---------



------------------------------------------------------------------------------------------Pankrác-----------



------------------------------------------------------------------------------------------Václavák----------

Václav

Zcela zjevně nasosány budovy i z dalších grafických sad stejné velikosti (nejspíš pak128.Britain a pak128.German), ale jedna z nich by mne velmi zajímala: na obrázku Václavák ta světlá budova do písmene U (poblíž tunelů železnice vedoucí na Wilsonovo náměstí; mezi oběma popisky Rubesova) - a poté ještě ta budova, kterou zčásti zakrývá popisek Praha - Wilsonovo nádraží.

A jednu věc si pamatuji: ulice, v níž je FN Královské Vinohrady, se jmenuje Šrobárova. Nebo se tak jmenovala alespoň v době, kdy jsem tam byl (tj. rok 1986 a 1987).

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

óó jak krásně zakomponovaná Hvězda do obory! I když kdybych věděl, že jí budeš chtít posadit do obory, udělal bych jí bez toho lesíka kolem... Jinak pokud bys chtěl, můžu se pokusit o další pražské památky, stačí říct jaké... (a doufám, že to nebude nic z radikálního baroka reprezentovaného např. Dietzenhoferem, protože to by se malovalo blbě)

MHD

@VáclavMacurek

Když jsem začal stavět Prahu, bylo to 3.května 2009, jsem ještě nevěděl, že o rok později budu mít takový gigantický projekt. V sobotu jsem ukončil práce na území města z roku 1938.
A dnes večer vám můžu nabídnout, tento první krok ukončit uploadem ke stažení mapy a dalších děl. Je ještě o něco víc, které vám musím vyjasnit...(víc dole v odpovědi Tommy).

Obě budovy, na které se ptáš jsou kreslené bývalým členem německého fora TonyBzT, který mi nakonec i udělal tramvajovou elektrifikaci na normálních ulicích, takže tramvaj jezdí obousměrně po ulicích.
Budova, která se ti líbí existuje ve dvou orientací, najdeš jí všude po městě v historyckým jádru. Najdete po mapě i jiné atrakce, které jsou sice někde po netu ale nesestavený v paku. Nakonec jsem ve vyjímečných situacích i vzal png-obrázky a zpracoval jsem z toho pak (např. Hájovny a stodoly)

Byl nedostatek některých budov, takže jsem si to vyhledal po všech možných stránkách. Např. nejsem štastný, používat pak.Britain, protože je graficky založen úplně jinak než původní pak.128. Využívat pak.128 german stojí za to, protožearchitektura je částečně podobná.

Jedna z principií mapy je historická přesnost. Mimo jiné jsem pracoval s Pražským uličníkem, takže názvy ulic jsou uvedený v historickém kontextu. Takže ti můžu konkrétně dát odpověd' na dotaz o Šrobárové ulici:
Šrobárová ulice je východní úsek Korunní ulice, který od roku 1889 do roku 1947 byl část Korunní třídy (1956-1990 Wilhelma Piecka). 1947 byl śek přejmenovan podle Vávra Šrobara, Slovenský člen vlády první republiky a člen exilové vlády od 2.světové války.

V některých případech najdete i neexisující ulice, poněvadž předloha této mapy je skutečný plán Prahy archívu ústřední knihovny Prahy z roku 1938, který obsahuje i plánované a nikdy uskutečněné urbanistické projekty, zašlapané 2. světovou válkou. Dobrý příklad je ulice Vyšehořovická, která zanikla krátce po vzniku v plánované části nových Strašnic.

Takže nakone to nebude jenom další mapa, ale asi největší existující model předválečný Prahy po industrializací. I když model je pouze limitovan na hru Simutrans ;)

Víc o použitých elementech vám napíšu do readme.txt dnes večer. Těším se na první zveřejnění

Olli

MHD

@Tommy

Poptávka na objekty mě moc těší. A fakt je toho hodně, co by se mohlo uskutečnit...jenže já jsem se narodil bez talentu na kreslení, což jsem, mimo jednoho rybníka, pokaždé poznal, když jsem zkusil něco nakreslit...

Když dnes večer zveřejním verzy této mapy, tak to nebude jenom soubor .sve, ale sestava různých konfigurací a grafik, které jsou nutné přiložit, aby všechny budovy byly tam, kam patřeji. Proto k tomu tady doma říkám i 'Pak.Praha'. Velká škoda je, že to dosud je mosaik toho, co jsem po stránkách našel.
Ale dobré je, že jsem sestavil sadu objektů, který jsou nutné pro Prahu. Jsou tam taky sestavený všechny vozidla českého fora, ale byl by to taky základ nějakého českého paku, který by se mohl vyvinout...

Konkrétní přání jsou:

Národní divadlo a jiné novo-klasicistické budovy jako je Muzeum na Václaváku
Klášter jako Strahovský či Břevnovský
Univerzita z důvodu odstranění pak.britain
Rudolfínum anebo budovy vlády z důvodu odstranění pak.britain
Týnský chrám\Mostecka věž typické černé věže
Typický český kostel jako je ten v Malé Chuchli

Jinak jsem napsal přání i v internacionálním forum:

Quote from: MHD on December 26, 2009, 06:37:39 PM
Diegote, really a very nice building and idea. Exactly a zoo was missing for a very long time. Thank you for that!

As I read, that you are planning to continue your work on buildings, I can give you some ideas. As I work on big maps and scenarios, based on real geography, I found some missing stuff. Not to force you, but to give a clue, what is missing in pak128.

- Cemetary
- Theatre
- University/Institute
- Lake/Swimming pool
- Office/Authorities
- Sports hall/Gym
- Hostel/Dormitory
- Jail
- Old Pub/Restaurant
- Library
- Garden
- Fair
- Gallery/Museum
- Spa/Sanatorium
- Parliament/Ministry
- Police Station
- Spring/Fountain
- Playground
- Monastery
- Gamekeepers'

This is the List of Buildings, which do miss so far, which can be found in every bigger city.
I though e.g., that a cemetary could be a slight variation of the zoo, because it is similar...

Maybe you find something in the list :-)

Greetings and Merry christmas,

Oliver

A nakonec mám ještě podrobné návrhy a listiny objektů, který jsou vhodné i nevhodné pro český pak (např. nenávidím balóny z pak.128).

Ale upřesním pozdějí musím do práce...

Pozdrav

Oliver

Václav

Pokud jde o hřibitov, měl bych jistý nápad. Tedy pokud nevadí, že bych nad bránu hodil tento text:

Jací jste Vy, byli jsme i My,
Jací jsme My, budete i Vy.

Chtě nechtě, je tento text do angličtiny nepřeložitelný, protože

You are alike we were,
You will be alike we are

už asi sotva někomu něco řekne.

Za informaci o Šrobárově ulici dík.

... a to je prozatím všechno.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

VS

Tomu říkám dílo... líbí! :)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

MHD

#14
Edit: Smazano

Nemo

Anglicky? No víš já nejraději mluvím tak jak mi zobák narost a to je česky. A co ty? Nebo jsi tu Prahu dělal výhradně pro anglány?

Václav

Nemyslím si, že by jí dělal výhradně pro anglány. MHDův problém je v tom, že se sice cítí být čechem,  ale když se narodíš v Německu a žiješ tam, protože se tam přestěhovali tví rodiče (jinak si alespoň základní znalost češtiny nedokáži vysvětlit), tak tvá čeština nebude tak dobrá jako kdybys žil v česky mluvícím prostředí, tj. zde, v České republice. Proto je pro něj jednodušší použít angličtinu, i když si myslím, že češtinu použít chtěl.

Takže v tuto chvíli tedy musím ten text přeložit, protože to asi nikdo jiný neudělá.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Nemo

Aha to jsem nevěděl. Předpokládal jsem, že když se angažuje v českém fóru, tvoří mapu matičky Prahy a ve fóru píše česky (nepoznal jsem nějaký jazykový problém) tak je čech.
Takže se za předchozí příspěvek omlouvám a chtěl bych navíc vyjádřit velké uznání za práci kterou odvedl, ta mapa je velmi dobrá.

MHD

Není zač.  :)

A když jsem ve fofru tak mi angličtina frčí líp. Ale taky to můžu o víkend přeložit...
A ted' to znova zkusím s uploadem

VS

Nehledě na to že to dílo takto může ocenit celý svět ;) Ale česká verze by se taky hodila, protože většina zájmu bude nejspíš odtud.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Vzhledem k tomu, že mapa je z roku 1938, patrně by bylo vhodné udělat Emauzy (klášter na Slovanech) ve stavu před americkým bombardováním. Někde bych měl mít jeho vyobrazení v původním stavu. Jinak o Týnu jsem uvažoval a předpokládám, že během víkendu se na nějakou památku vrhnu! (což zde svatosvatě slibuji)

MHD

#21
Edit: Smazano

MHD

#22
Nová verze k stáhnutí

Verze je nyní v jednom souboru a vlastní i ceský popis.

Link na stazení najdete o 2 príspevky níz! / Find download link two messages below!



Readme vám nabídnu  taky tady v obouch jazykách!


Pozdrav
MHD

hApo

Link nefunguje mohl bys ho opravit?

MHD

Bohuzel mi vyplynul Traffic. Takze to musím hodit na rapidshare:

Download Praha

MHD

TommPa9

Nuže jak jsem sliboval, pustil jsem se do prací na klášteře na Slovanech (Emauzy) před bombardováním.

Pokud by někdo nevěděl je to tento klášter:


Zatím mám rozpracované průčelí klášterního kostela Panny Marie-konkrétné pak členění onoho průčelí pomocí opěrníků.

MHD

To je dobrý nápad!

Nevím, jest-li jsem zmínil, že i Karlův most chybi nějak.

Fotografický materiál mám tu v mojím archívu Pragensii. Když by bylo nutno...

Václav

Karlův most je Nemova záležitost, neboť Nemo je autor místních silnic. Takže by pro něj neměl být problém udělat i silniční most (s velmi omezenou rychlostí).

I když jsem v jiném téma napsal, že udělat viadukt s pilíři na rozhraní dílků je problém, studium britských mostů mne vyvedlo z omylu. Zdá se totiž, že pokud je oblouk s horními části pilířů součástí základního dílu, MakeObj (otázka které verze) dokáže tento díl zpracovat tak, že bude ve správné pozici, přestože vozovka bude o jeden dílek výš (aby se na obrázek tato část mostu vůbec vešla).

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

MHD

A já bych se zase dal zpět na práci...

Čekají Brnky, Čimice a Chabry...

TommPa9

#29
Karlův most je památka tudíž v mojí pravomoci;) sice to bude chtít udělat ve dvou pohledech ale nevadí. Snad jen požádám MHD aby si řekl, jak dlouhý by měl být a já se přizpůsobím... navíc v případě stavby silničního mostu by asi mostecké věže a sochařská výzdoba z dílny Jana (Ferdinanda Maxmiliána) Brokoffa a Matyáše Bernarda Brauna taky byla trochu problém

Jirka71

Nešlo by to dát jinam než na rapid?Proč to všichni cpete tam?Máme český servery

MHD

#31
@Jirka71

Koukni se schválně, kolikrát jsem to už musel přehodit. Z mé skušenosti, české servery jsou pořád přecpané a download se podaří jen v noci, když tam nejste členem...

Tak když máš konkretní návrh, napiš ho sem. Bylo by to mnohem pomocnější, než nadávat na rapid...

MHD

@TommPa9

Myslím si, že délka Karlovo mostu by se nemělá řídit podle mojí mapy. Protože by most byl pro 'normální hry' moc dlouhý? Což ho rozdělit na kousky (jako je tá čínská zed' nebo ten obrovský most ve fóru).
A sochu si zvolíme od Dietzenhoffera  ;D

Václav

Délku mostu lze omezit v dat souboru (přičemž délka mostu se v něm počítá jako počet středních polí plus jeden nájezd, tzn. že např. 3 = dvě střední pole). V tom bych problém neviděl. Problém bude s sochama, resp. s jejich umístěním.

A rozhodně bych jej neřešil jako atrakci (to by ani nešlo) ani jako ten obří zavěšený most složený ve skutečnosti z základního mostu a zastávky na něm.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Quote from: MHD on April 17, 2010, 05:47:58 AM
A sochu si zvolíme od Dietzenhoffera  ;D

Teď malinko nechápu ale není Dietzenhoffer architekt?

Jinak tady je první nástřel klášteru Na Slovanech.

Kubajs

Quote from: TommPa9 on April 17, 2010, 09:11:33 AM
Teď malinko nechápu ale není Dietzenhoffer architekt?

Jinak tady je první nástřel klášteru Na Slovanech.

Správně: Dientzenhofer. A ano, je to architekt.

PS: Dietzenhoffer je penzion na Malé Straně

Jinak je to pěkné, už se těším, až to budeš mít dokončený.
Jsem členem hasičského sboru Jablonce nad Jizerou a jsem na to hrdý. Naše stránky: http://sdh.jablonec-krkonose.cz/