News:

Simutrans Wiki Manual
The official on-line manual for Simutrans. Read and contribute.

Simutrans pro Android?

Started by Jakub Cabal, October 03, 2010, 01:14:50 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Jakub Cabal

Výkon dnešní chytrých telefonů není nijak malý, sám vlastním Samsung Galaxy S a myslím, že by si Simutrans na platformě Android určitě našel spoustu hráčů včetně mě. Tudíž se ptám je v plánu port Simutransu na Android? Pokud ne, našel by se někdo ochotný, kdo by se do toho pustil? Já bych se do toho šel, ale mé "programátorské" zkušenosti končí někde uprostřed PHP. ;D Věřím že, když už existuje port Simutransu na iPhone, tak může existovat port i na Android.  8)
www.simutrans.eu - Czech fan Simutrans website

VS

Pokud vím, současné verze Androidu jako platformy umožňují jenom programy ve formě bytekódu pro JVM. Nativní kód se dá používat pouze jako knihovny načtené "shora", takže by se musela nějaká část Simutransu přepsat do něčeho co vytváří javovské třídy (nejspíš tedy Java). To nevypadá jako pravděpodobný čin, vzhledem k tomu kolik lidí Simutrans zajímá natolik aby se nimrali v kódu. Mám pocit že v bližší budoucnosti snad bude možné mít i celé aplikace nativní, ale to je jen dohad.

Suma sumárum: možné, ale kdo by si dal tu práci?

PS: Je z toho pochopitelné dost?

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Sim

Je to castecne OT, nicmene jakysi postreh uzivatele na toto tema to je: u me se to vsecko pere dohromady. Relativne casto travim rekneme 6 hodin ve vlaku, kdy mi spolecnost dela pro mne naprosto dostatecna nokia N85 (umi vic veci, nez dokazu vyuzit). Uz me napadlo, ze bych zkusil do toho dostat Simutrans nebo neco podobneho, urcite by mi to chvili zkratilo.

Jenze pak si uvedomim, jak jsem z domova rozmlsanej na 22" monitor... a jak moc mi vadi, kdyz "nouzove" mam k dispozici pouze 15" - skoro me nebavi to hrat, protoze mam pocit, ze "na to nevidim".

Ve sve podstate si nedovedu predstavit, zda by (pro me) vubec melo smysl hrat simutrans na plose s rozlisenim rekneme VGA, natoz na displeji meho telefonu s rozlisenim polovicnim.

Ono samosebou zalezi na tom, jak ke hrani clovek pristupuje - pokud je to o "maximalizaci zisku", asi omezene graficke rozhrani nevadi tolik, jako "modelarina" (kdy mi vadi, ze na stridavine jezdi zelena masina).

Lubak91

Mě zase dělá společnost nokia 5800. A na ní jsem měl kupř. TTD. Bylo to v původní verzi pro PC, ale s nějakým "převaděčem" aby to schroustal python a symbian v telefonu. Možná by to šlo i u simutransu... (tomuhle rozumím jako vývoji termonukleárního reaktoru, tak mě prosím nekamenujte ;)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Jakub Cabal

No tak sem se díval na pár aplikací pro Android a třeba aDosbox (dosbox pro Android) je napsaný celý v nativním kódu a funguje stejně tak i quake3droid (Quake3 pro android). K tomu aby to šlo zkompilovat, když je část nebo celá aplikace napsaná v nativu je kromě klasického SDK potřeba ještě NDK. Aspoň tak jsem to pochopil já. ;D No a rozlišení nebude takový problém,přece i VGA relativně nedávno se standardně používalo i na PC a když se použije nějaký menší pak třeba Pak32 nebo možná i Pak64. Spíš by mohl být problém, vzhledem k malím displejům s ergonomii ovládání, ale pokud by někdo udělal nějakou jednoduchou nadstavbu uživatelského rozhraní, tak by i to nemusel být takový problém. ;)
www.simutrans.eu - Czech fan Simutrans website

VS

Nějak jsem to moc nesledoval; pokud lze kompilovat C++, haleluja! VGA je tak nějak polopodporováno, program jako takový s tím problém nemá. Myslím že většina dialogů je tak aby se nějak vešla s odřenýma ušima - nevím "kolik obrazovky" má iPhone. V některých sadách by asi byl problém s horní lištou nástrojů která by potřebovala zmenšit (například přeskládat ikonky pro rotaci atd. do dalšího menu). No a toť vše...

Teď ještě sehnat šikovného chlapíka který má nějaké takové udělátko a dokáže to... ;D

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Václav

Quote from: Lubak91 on October 04, 2010, 09:19:33 AM
tomuhle rozumím jako vývoji termonukleárního reaktoru, tak mě prosím nekamenujte ;)
Když to přeženu: programování je matematika 4.ročníku SŠ a vývoj termonukleárního reaktoru je matematika 5. třídy základní školy. V obojím lze udělat chybu - jenže v prvním případě si zničíš počítač, zatímco v druhém ti to pouze nebude fungovat.
:D

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

ondrasw

Mysleli jste někdo na Windows Mobile ? Pro PDA by to zas tak těžký nebylo ? Protože konverzí z MS-DOS jsou pro PDA desítky. Rozhodně by to potěšilo o5 dost hráčů.