News:

Simutrans.com Portal
Our Simutrans site. You can find everything about Simutrans from here.

Simutrans 100.0

Started by jabucko, August 04, 2008, 06:08:33 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

jabucko

Neviete niekto náhodou, kedy vyjde pak128 pre simutrans 100.0  ???

Jakub Cabal

Nevím kdy výjde oficiální pak128, ale Nightly Build paku128 pro Simutrans 100.0 již existuje a funguje a můžeš si ho stáhnout zde http://www.wernieman.de/simutrans/simupak128-52.zip, víc nebo novější Nightly Build najdeš zde http://www.wernieman.de/simutrans/index.en.html.
www.simutrans.eu - Czech fan Simutrans website

SWTC

Quote from: jabucko on August 04, 2008, 06:08:33 AM
Neviete niekto náhodou, kedy vyjde pak128 pre simutrans 100.0  ???

Alfa verzia pak128 pre Simutrans 100.0 je už vonku - kukenzi here : http://forum.simutrans.com/index.php?topic=15.0
:)

jabucko

viem uz som ho stiahol a hral

Václav

#4
(ale nechápu, kdo a proč zamknul téma Simutrans 100.0 - jinak bych tento příspěvek připíchnul tam a nezakládal další téma)

Zjistil jsem v této verzi několik blbostí (týká se pouze grafiky paku 128 a spouštěcích souborů pro Windows - jiných OS některé ty chyby být nemusí //ale raději předpokládám, že jsou též// - což mě přivádí na myšlenku, jakým způsobem je vůbec zajišťováno, aby v všech podporovaných OS ta hra byla stejná - aby např. v Linuxu neměl Simutrans nějaké vlastnosti, které nemá v Windows):

1. v oficiálním grafickém balíku chybí kus železničního depa

2. pokud máte hru vytvořenou ještě pod verzí 99.17.1, může se stát, že jí nenačtete (měl jsem dvě uložené hry //resp. jednu v dvou různých rocích: 1980 a 2005// - tu dřívější načetl, tu pozdější nikoliv - přestože jsem měl do nové instalace přetažena všechna rozšíření) - pokud chcete tedy pokračovat v hře rozhrané ještě pod verzí 99.17.1, stáhněte si nightly build grafiky.

3. Pokud chcete hrát Gauthierův pak maglevu (je úplně odlišný od toho původního od Timothyho), musíte si stáhnout celkem dva soubory - jednak základní archiv s *.pak soubory a také menuconf.tab a přepsat jím starší soubor (nebo v starším souboru udělat patřičné změny, pokud jste je již neudělali). A hlavně nightly build spouštěcích souborů - jinak Vám hra při stavění depa maglevu spadne (mají ale odlišný název proti tomu, jaký je používaný oficiálně).

4. V nightly buildu s číslem 1022 je chyba v správě linek: když vytváříte novou linku, na začátku se objeví obvyklé menu, ale po vybrání první stanice se toto menu podělá a vy sice můžete vybrat další stanici(e), ale musíte to udělat ještě v tom prvním tahu. Pak už Vám to nepovolí (protože nenajdete tlačítko přidat další stanici a nejen to). A také nemůžete nastavit, jak moc budou vozidla naložena. Pokud tedy nechcete nebo nepotřebujete hrát s maglevem od Gauthiera (nutno ale říct, že vypadá docela dobře), tak používejte výhradně oficiálně spouštěcí soubor.

Ale jinak vypadá verze 100 docela dobře.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

VS

#5
Omlouvám se - asi jsem se někdy překliknul. Když má člověk povolené i ty další ovládací čudlíky, tam kde je normálně odpovědět atd. mám ještě druhou lištu se zamykáním atd. Asi jsem se netrefil a nevšiml si toho. Zamknutí vypadá prostě tak že to zmáčknu a stránka se znovu načte (a není vidět nic co by to nějak potvrdilo).

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Václav

Nightly build s číslem 1029: už je to opraveno.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

cecilconrad

Parkrat se me stalo ze mi hra spadla pri staveni nakladove rampy u fabriky. Kdyby nekdo vedel cim to muze byt, dejte vedet. Diky

cecilconrad

Jo jeste si vzpominam jednou se me to stalo i se zastavkou autobusu, zajimave ze v jine casti mesta uz postavit sla, ale v te one hra po postaveni spadla.

cecilconrad

Ted jsem zkousel cim to muze byt, porad me to vypisovalo tuhle a podobne hlasky
WARNING: image3406 w=0!
zkousel jsem menit rozliseni, ale nakonec to vyresilo zmenit jazyk na english, hlaska zmizela a tam kde me s cestinou nesla rampa postavit ted jde, tak snad jsem problem obesel, ale vyresit ho by bylo vice uspokojive, zeby diakritika ?

Václav

V posledních nightly byly zase mírně změněny kategorie vozidel pro depa.

Například tramvaje byly původně pod "Osobní a poštovní vozy", teď jsou pod "electrics_tab" (a skupina "Osobní a poštovní vozy" je teď úplně prázdná), kam se například u vlaků přesunuly jednotky jako ICE, TGV apod., zatímco vagony pro cestující a poštu jsou stále pod "Osobní a poštovní vozy". Dieselové lokomotivy a elektrické lokomotivy, které nepatří do žádné soupravy (týká se to hlavně elektrických) jsou stále ve své původní skupině "Lokomotivy" - stejně jako nákladní vagony.

Na jednu stranu je to dobře, na druhou je v tom ještě větší chaos.

Pád hry při stavbě? Zkus postavit nejdřív někde něco jiného a pak to zkus znova. Tohle se mi stalo několikrát - nejméně dvakrát s letištěm a jednou s uvedením jedné tramvajové linky k životu. Tak jsem nejprve postavil něco jiného (nebo zboural něco, co jsem chtěl zbourat) a pak to zase běželo správně.

V jednom z posledních nightly buildů (2128) však trochu blbnulo otáčení některých budov - nedokázaly se otočit podle potřeby místa. A také mi padala hra při spouštění nové. Takže jsem se vrátil k číslu 2056.

Myslím ale že by měl někdo něco udělat s výdělečností nákladní dopravy. Zdá se mi, že je čím dál méně výdělečná. Měl jsem například z Ostravy nataženou linku až do Plzně (která vozila ocel) a nedokázala mi vydělat ani na polovinu své jízdy - přestože jela rychlostí kolem 300 km/h (po roce 2000 začínám na dlouhé trati používat maglevy) - jiná vozila mléko na přibližně stejně dlouhé vzdálenosti a ta také nedokázala vydělat ani na svůj vlastní provoz.

Mnohem kratší trať s lidmi však dokázala vydělávat skvěle - a přitom by vlastně měla spíš nákladní doprava dotovat tu osobní, ale to neznamená, že by osobní doprava měla být prodělečná.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

spongebobík

 Dobrý den , stahoval jsem si addons a když jsem si jedny z mnoha stáhl, a zapl Simutrans, objevilo se mi následující : FATAL ERROR: obj_reader_t::resolve_xrefs cannot resolve ´SMOK-Industry_Smoke´ PRESS ANY KEY         A když tu nějakou klávesu stisknu, hra se mi ukončí . Co mám dělat? Prosím pomoc. Vím že je to verze 0.100.0.0 ale nikde ji nemůžu najít. Miloval jsem ji. Děkuji vám moc, Matěj.

Lubak91

Chybí ti industry_smoke, měl by snad být součástí tohoto paku. Jestli tedy máš pak128.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

spongebobík


VS

Je v příloze hned pod tím textem...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

spongebobík

??? Prominte jsem začátečník. Jsem ríd když jsem věděl jak na addons. Pod jakou přílohou? V jakém textu?

Lubak91

Odkaz: http://forum.simutrans.com/index.php?action=dlattach;topic=30.0;attach=15724
Soubor otevřít a jeho obsah přesunout do složky pak128 ve složce simutrans...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

spongebobík

Pořád mi to píše stejné.... Udělal jsem to podle návodu a nic...