The International Simutrans Forum

Author Topic: Hledám český Pak128 CZ  (Read 493 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Petr

• *
  • Languages: CZ
Hledám český Pak128 CZ
« on: April 09, 2021, 04:16:59 PM »
Ahoj, hledal jsem na tomto fóru pak128.CZ ale není ke stažení, nevíte kde bych ještě mohl sehnat tento pak128CZ/SK.
Mně by to pomohlo. Kdyby tu byla dobrá duše která ten pak128.CZ má a pošle odkaz aktuální ke stažení. 
Pokud  někdo napíše že to nemám zakládat do Poradny, tak se omlouvám, ale není tady sekce Hledám

Offline TommPa9

• Moderator
  • *
  • PAK128-CZ Grafik
  • Languages: CZ, DE, EN
Re: Hledám český Pak128 CZ
« Reply #1 on: April 09, 2021, 09:23:30 PM »
Ufff, no to je otázka do pranice. Upřímně nevím jaký je v současnosti stav vývoje tohohle paku. Co mě se týče tak Pak spí zimním spánkem, takže poslední verze o které vím, že vyšla a fungovala byla TAHLE.

Doufám, že někdo ve vývoji v době mé nepřítomnosti pokračuje a opraví mě případně doplní aktuálnější soubor ke stažení, tenhle je vyloženě fousatý.

Offline Vladki

• Devotee
  • *
    • My addons, mostly roadsigns, pak128.cs
  • Languages: EN, CS
« Reply #2 on: April 11, 2021, 05:55:21 PM »
Od posledni verze od Toma (0.2.1) doslo k monoha zmenam - zejmena half/double height, a posun na sourceforge a s tim spojeny open-source. Bohuzel taky v mezicase doslo ke ztrate vsech priloh na foru.
Takze to co je od toma - treba i zde: https://sourceforge.net/projects/simutrans/files/Pak128.CS/  je vicemene fukcni zalezitost, ale nema implementovanou spoustu novych veci.

Opensource verze - kod zde: https://sourceforge.net/p/simutrans/code/HEAD/tree/pak128.CS/
Bohuzel neobsahuje spoustu dulezitych objektu - napr. mosty, protoze
a) nemame zdrojaky
b) nejsou pro half/double height
Ale jinak je tam toho docela dost, da se s tim blbnout, ale doporucuju freeplay - neni to nikterak vybalancovane po strance financi.
Z teto verze delam nepravidelne build - bohuzel trochu nevhodne nazvany "nightly".

Vyvoj je velmi nepravidelny, v podstate jedine nove prispevky jsou od Lubaka. Ja sem tam kdyz me chytne nalada tak se hrabu v DAT souborech a archivech veci co jsem nastahoval nebo dostal od nekoho jineho, a snazim se to nejak doplnovat, opravovat parametry vozidel podle dostupne dokumentace, odstranovat duplicity, pridavat parametry pro simutrans-extended, doplnovat nove featury simutrans (napr. rotace budov a nastupist, spojovani zastavek) a tak ruzne. Ale je to vzdycky takovy narazovy, ze se do neceho pustim, a jak resim jednu vec tak zjistuju ze je toho vic a vic a jeste vic az me to prestane bavit a dam si zase pauzu...

Zrovna ted - tak si rikam ze teda cerstve zkompiluju, a ejhle v DAT souborech pro autobusy od VTPsima jsou chyby, ktery asi predchozi verze nejak ignorovaly nebo co... U emptyimage chybi x-souradnice...
No uz sem s tim stravil hodinu a konec v nedohlednu, takze build nekdy priste.

Tome, pokud mas pristup na https://sourceforge.net/projects/simutrans/files/Pak128.CS/nightly%20builds/ tak tam prosim nahrej posledni (rok statry) z
http://list.extended.simutrans.org/~simutrans/pak128.CS.zip

Offline TommPa9

• Moderator
  • *
  • PAK128-CZ Grafik
« Reply #3 on: April 11, 2021, 07:27:12 PM »
Dalo to práci si vzpomenout na heslo, ale soubor je nahraný na SF. Přejmenoval jsem ho na 01-2021 protože je to /překvapivě/ 1. nahraný soubor v roce 2021.
Že bych se podíval co z mých hrůz v současném paku přežilo? :D

Offline Vladki

• Devotee
  • *
« Reply #4 on: April 11, 2021, 07:43:46 PM »
Dalo to práci si vzpomenout na heslo, ale soubor je nahraný na SF. Přejmenoval jsem ho na 01-2021 protože je to /překvapivě/ 1. nahraný soubor v roce 2021.
Že bych se podíval co z mých hrůz v současném paku přežilo? :D
Cca 850 objektu s copyright=TommPa9

Offline TommPa9

• Moderator
  • *
  • PAK128-CZ Grafik
« Reply #5 on: April 11, 2021, 07:47:41 PM »
To musí být nějaký omyl... tolik? Bych čekal, že touhle dobou budu mít maximálně nějaký pomníček z trolejbusů a všechny moje ručně kreslené objekty budou nahrazeny 3D rendery...

Offline Vladki

• Devotee
  • *
« Reply #6 on: April 11, 2021, 07:54:19 PM »
Kdepak, zatim sem z paku snad nic nevyhodil. Snad jen nejake pozustatky z pak128. Materialu je zoufale malo.

A dokoncil sem opravu tech VTP simovych autobusu, tak prosim o aktualizaci "nightly". (Bud to prepis, nebo ten co si nahral jako 2021 prejmenuj na 2020 - on je totiz opravdu rok stary.

Offline TommPa9

• Moderator
  • *
  • PAK128-CZ Grafik
« Reply #7 on: April 11, 2021, 07:57:25 PM »
Se tady po sto letech objevím a hned tolik práce? Ach jo, že já radši nezůstal v důchodu :D

Offline Vladki

• Devotee
  • *
« Reply #8 on: April 11, 2021, 08:11:54 PM »
kdybych tam mel pristup tak to nahraju sam

Offline TommPa9

• Moderator
  • *
  • PAK128-CZ Grafik
« Reply #9 on: April 12, 2021, 03:04:17 PM »
Tak účet na SF máš, domluv se s adminem (tuším že admina pro SF dělal Prissi?) ať ti udělí přístup k nahrávání souborů do složky Pak128.CS. Dal bych ti přístup sám, ale nemam na to oprávnění.

Offline Vladki

• Devotee
  • *
« Reply #10 on: April 13, 2021, 08:22:22 PM »
tak jo, pristup mam, zipy prejmenovany podle revision v SVN.