News:

Simutrans Wiki Manual
The official on-line manual for Simutrans. Read and contribute.

Nové průmysly

Started by Václav, August 22, 2008, 03:26:53 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Sim

BeatlJoe > libi se mi to ... kytku nebude problem "zISOvat" stejnou metodou, jako to delam ja u vagonu ... takze o cca tretinu smrsknout stranove a pak oznacit v malovani a zesikmit o -27 stupnu.

A kdyz uz se to tu takhle vyvrbilo, hodne se mi libi myslenka, ze by treba nejaka fabrika mohla mit kolem sebe sklady podobne, jako maji dnes JZD pole. To je presne to, co mi doposud chybelo - tedy moznost mit v podstate fabriku "rozlezlou" na obou stranach nadrazi. Jeste mne napada, je nutne, aby vsechna "pole" kolem fabriky mela stejny dizajn, nebo lze hre vnutit, aby si nahodne vybrala treba ze tri variant?


Václav

Co se týká skladů továren, udělal je někdo pro nějakou továrnu v pak128.britain, takže to možné je. Pokud jde o různou podobu, vypadá to, že to lze udělat.



Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

VM > to vypada hodne dobre !!!

Václav

#178
To jsou budovy jednoho z nejnovějších francouzských průmyslů, které vytvořil mEGa - covered_market. Lze jej stáhnout z obvyklého místa, stránek SNFOS.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

BeatlJoe

#179
Maluji v Paint.net-u, zkousel sem i GIMP,  ale ten mi neprirostl k srdci. Budovy nejsou tezky, ja jen zatim ziram se zavisti na ty vae vlaky. Ale treba jednou :-) Jinak pripominky respektuji. Jsou to je zkousky a pokud se zadari, v patek sem dam finalni dilo. 
SIM - a co tam ty tovarny pridavat sam? Taky by to slo. Uz to mam nakresleny.

Sim

BeatlJoe > to samosebou mozne je, ale vytraci se to kouzlo "hrani" ve smyslu boje s hmotou s pocitem vitezstvi, pokud to pak funguje ;-)

Sim

#181
Jsem nasel jeden zajimavej obrazek



Ta zajimavost ma dva duvody; nevycuc jsem to ze zadny hry a je to realny objekt ;)

Pasovalo by to do paku 64? Na 128 by se to asi muselo zvetsit ...

BeatlJoe

 Sim, to je hezký :)
Přetvořit k obrazu svému, vlastně k pak128, by nebyl problém, ale je tady otázka velikosti. Potýkám se s touto základní otázkou: "mít či nemít" budovu větší než 5x5 hp (herních polí)? Tvořím teď nákupní centrum a prostě sem se nějak zasekl a koumám jak velké by mělo být. Prostě se mi nějak nelíbí budovy ve městě, které zabírají příliš hp. Sice se takové budovy lépe malují a detaily dávají těmto budovám atraktivitu, ale... Prostě mi nesedí když vedle městských budov na jednom poli stojí "krabice" pětkrát větší. Jenže i taková je realita, takže je to věc názoru. Jaký máte názor na tento problém vy? Je mi jasné že každý hraje jinak. Někdo si nechá vygenerovat továrny hrou a potom jen spojuje a přepravuje materiál a vydělává kredity. Já zastávám spíš styl "modelář". Postavím si města, továrny, propojím a pak se kochám, jak mi vše funguje a pěkně na sebe navazuje.
Ale abych netapetoval svým filozofováním tento topic mám tady pár ukázek. Jsou to návrhy k dopracování a obsahují chyby. Jen by mne zajímalo, co se více líbí a na tom budu pracovat.

a) již zmiňované NC. Ta velikost mne odrazuje a nesedí mi.

b) menší, rozpracovaná verze. Nesedí mi tam hrany, zastřešení chodníku je asi velké a možná přidám jedno patro.

c) "modelářská" verze. Ta by umožňovala postavit si shop vlastní velikosti a tvaru. Okolí (parkoviště, chodníky) by vlastně byli "sklady" (místo budovy skladu u nádraží plocha u shopu, jen nevim jak to zapracovat, sklad musí být vedle nádraží,že). Na těch se ještě pracuje. Ještě mne napadá možnost tyto okolní plochy použít jako "nástroje" k přidávání materiálu, který se dováží do NC. Sice by se zvetšila tabulka pro výstavbu ve veřejných službách, ale při pořádném popisu by se v tom dalo vyznat.

To je asi vše co jsem měl na srdci. Posuďte, poraďte. Zatím budu pracovat dál, jen nevím v jakém stylu.

Perun.

Markohs

#183
Quote from: Sim on March 02, 2012, 07:34:52 AM
Jsem nasel jeden zajimavej obrazek



Ta zajimavost ma dva duvody; nevycuc jsem to ze zadny hry a je to realny objekt ;)

Pasovalo by to do paku 64? Na 128 by se to asi muselo zvetsit ...

I don't speak Czech, but do you have the source of that model? :)

Překlad:
Nemluvím česky.
Máš zdroj pro tento model?

TommPa9

S budovama většíma než 5 polí není v zásadě problém. Tuším že slévárna? má půdorys 6x6. Jde v zásadě jen o to, že čím větší plochu budova zabírá, tím hůř pro ní hledá program místo takže budova o velikosti 100x100 není problém z hlediska grafiky ale z hlediska toho jestli bude možné jí na mapu umístit a kam.

Vladki

Rad bych se zapojil do diskuze o recyklacnim prumyslu. Uvazoval jsem o celkovem prekopani zpracovani odpadu, ale to by asi bylo na simutrans-experimental. Jen zde nastrelim co sem mel na mysli, jestli by to vubec bylo realne a zajimave.

1. tridirna odpadu - dovazi se smeti (waste) ze stavajicich smetist (garbage dump), vyrabi se mala mnozstvi plastu, oceli, skla a papiru, pripadne dalsich recyklovatelnych materialu, pro ktere jiz existuje prumysl. Rekneme 50% odpadu je nerecyklovatelneho a odvazi se do spalovny. To by asi slo udelat snadno, jen to nakreslit.

2. skladka - finalni uloziste odpadu, velka kapacita vstupu, ale minimalni nebo nulova produkce. Casem se jednoduse zaplni a hotovo. Mohla by rust jako pole a zabirat prostor kolem sebe a tim zvysovat kapacitu. Pokud se nemylim tak pole zvysuje produkci, kdyz roste, je otazka jestli by to mohlo zvysovat kapacitu vstupu.

3. sklarny, papirny, ocelarny a podobne by mohly krome primarnich surovin (pisek, drevo, ruda) prijimat i druhotne suroviny (strepy, stary papir, srot) z tridirny odpadu (viz 1.) a pouzivat je misto primarnich surovin. Napr. sklarna potrebuje uhli a pisek na vyrobu skla, ale pokud dovazim strepy tak nepotrebuju pisek, nebo ho aspon spotrebuji mene, zatimco uhli je potreba dodavat v nezmensenem mnozstvi. To by ale nejspis vyzadovalo programtorsky zasah aby byly suroviny vzajemne zastupitelne.

4. co by ste rekli na popelare? Predstavoval bych si je podobne jako postaky - kazda budova a prumysl by mela krome produkce cestujicich a posty i produkci smeti. Bylo by potreba mit specialni zastavku - popelnici, podobne jako je postovni schranka. (Nechat popelare zastavovat u kazdeho domu jako v realnem svete by bylo neunosne). Smeti by mohlo mit i svoji extenzi k nadrazim (neco jako je soucasny garbage dump). Smeti by se vozilo podle letopoctu, bud rovnou na skladku (2.), nebo v pozdejsich letech do spaloven ci tridirny odpadu (1.). A samozrejme by tu byla prilezitost pro nova vozidla -  kuka, bobr a podobne.

Co si o tom myslite?
Vladki

BeatlJoe

Rozrustami skladek prosim ne. To by nas, simutrandaky odpad jednou zavalil :) Ale vite ze neni daleko dba, kdy budou skladky predmetem lobby a  zdrojem surovin, o ktere se budu vest boje? Jo, ''ekologie'' je byznys, obrovsky. Ale vazne, napad to neni spatny,jen asi tezce prveditelny, Nedokazu si predstavit zadavat ''waste'' prikaz do kazde budovy. Spis bych to resil nejak plosne, podle mnozstvi lidi.

Václav

#187
Quote from: BeatlJoe on March 03, 2012, 07:12:13 AM
Rozrustami skladek prosim ne. To by nas, simutrandaky odpad jednou zavalil :) Ale vite ze neni daleko dba, kdy budou skladky predmetem lobby a  zdrojem surovin, o ktere se budu vest boje? Jo, ''ekologie'' je byznys, obrovsky. Ale vazne, napad to neni spatny,jen asi tezce prveditelny, Nedokazu si predstavit zadavat ''waste'' prikaz do kazde budovy. Spis bych to resil nejak plosne, podle mnozstvi lidi.
No, ono se dá udělat věc, která je docela jednoduchá - jako výchozí článek pro odpadový průmysl bude "stanoviště popelnic". Takové může mít plochu jednoho políčka. Po obvodu může být třeba šest nebo devět popelnic - a uprostřed hromada smetí, odstavené lednice atp.

A pokud jde o rozrůstání skládek, nevidím důvod proč ne. V dat souboru továrny lze totiž nastavit, kolik "polí" bude kolem základní budovy. Takže mohou býti skládky malé i velké. Jenže budou ty skládky vypadat divně - nikoliv jako skládka řízená, ale jako spousta skládek "černých".

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Vladki

BeatlJoe: Rozrustani musi mit sve limity. Pole taky nerostou donekonecna, a skladka by mohl mit nejkou produkci (ci spis likvidaci odpadu) aby se nezaplnila definitivne - rekneme ze ten binec nejak udusavaji aby se tam jeste trochu dalsiho smeti veslo.

VaclavMacurek: Tak v podstate soucasny garbage dump jako zdroj smeti tak vypada. Akorat je 2x1. Ale ta rozbita lednice tam chybi ;) To uz by pak mohlo byt i zdrojem chemikalii ;)

Václav

Jenže současná skládka je spíš to, co by mělo být mimo město a jako mezičlánek v celém řetězci, nikoliv jako výchozí místo. A pokud jde o zdroje recyklovatelných surovin, paralelně k "stanovištím popelnic" je možno udělat i speciální stanoviště, která se budou lišit tím, jestli budou produkovat skleněný odpad, kovový odpad, dřevěný odpad (namísto papíru) a já nevím jaký ještě.

Pokud jde o rozrůstání skládek, psal jsem, že je možno nastavit maximální počet "polí". Takže to rozrůstání bych neviděl tak katastroficky.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Vladki

Quote from: VaclavMacurek on March 03, 2012, 12:11:21 PM
Jenže současná skládka je spíš to, co by mělo být mimo město a jako mezičlánek v celém řetězci, nikoliv jako výchozí místo. A pokud jde o zdroje recyklovatelných surovin, paralelně k "stanovištím popelnic" je možno udělat i speciální stanoviště, která se budou lišit tím, jestli budou produkovat skleněný odpad, kovový odpad, dřevěný odpad (namísto papíru) a já nevím jaký ještě.

Nebo by mohlo byt kombinovane stanoviste popelnic a trideneho odpadu (sklo, papir, plast) ktere by rovnou produkovalo vic druhu surovin najednou. Tak jako kravin produkuje zaroven maso a mleko.

jk271

Quote from: Vladki on March 03, 2012, 01:18:13 PM
Nebo by mohlo byt kombinovane stanoviste popelnic a trideneho odpadu (sklo, papir, plast) ktere by rovnou produkovalo vic druhu surovin najednou.
Navrhuji to nazvat "Sběrný dvůr". Stačil by na jedno město jeden.

Mohlo by to produkovat i hnojivo (z biodpadu - z toho co se získá při svozu popelnic na tříděný odpad).
A třeba to dodávat do supermarketu nebo na farmu.

Sim

Markohs > i have't source graphic file of this model, this picture isn't built primary for simutrans

BeatlJoe

Po delší odmlce a s menším zpožděním nechávám
posoudit dvě "finální" dílka.

Shop s restauraci a barem - dovážený materiál: - jídlo, beer, cider, elektronika, wine atd.

Recyklovna odpadu - pořád mi vrtá hlavou jak to zařídit s kompostem ;D Když sem se pustil do malování, tak se snad  naučim i programovat :) Nebo mi někdo poradí v čom přepsat "energy" na "waste", že bych si udělal vlastní "experimental"? To dovážení recyklátu místo elektřiny mi nedá spát.

Vladki

BeatlJoe - recyklovna se mi velmi libi, zkusil jsem pro ni napsat .dat soubor. Vozi se tam smeti, a z nej se vyseparuje male mnozstvi plastu, papiru, skla a oceli. Jen nevim jak rozsekat ten obrazek. Navic ma blbou velikost - sirka by mela byt v nasobcich 128. Zkus to prosim preskalovat, a dej si pritom pozor na barvy - na strese jsou body v netmavnouci sede (menu grey), viz http://simutrans-germany.com/wiki/wiki/tiki-index.php?page=en-uk_SpecialColors. Na foru je super plugin do gimpu, kterym to jde pekne vycistit.
A lampam bych pro zmenu pridal svitivou barvu.

Produkci jsem nastrelil od boku. Na webu brnenske spalovny jsem nasel pouze kolik objemovych procent z odpadu je sklo a papir, ale tady by se spis hodily hmotnostni procenta. Pokud by nekdo mel nejake realne hodnoty, rad to zmenim. V souctu to dava 50%, zbytek smeti zmizi na neviditelnou skladku. Chtel jsem to zkombinovat se spalovnou (dat do nazvu kraftwerk), ale to nefunguje. Sice se u ni postavi trafo jako u elektrarny, ale nic nevyrobi. Zda se ze elektrarna nesmi vyrabet nic jineho nez elektrinu. Este by to mohlo tech zbylych 50% odpadu zase jakoby vyprodukovat, aby se mohly odvezt do spalovny, ale moc se mi to nelibi, protoze pak by se mohly recyklovny zretezit, a jedna by znova vytridila zbytky z predchozi a v nich opet nasla 50 % druhotnych surovin az by postupne vlastne vsechen odpad zuzitkovali...

Václav

Do gimpu? Já vím o tom, že je na foru pár pluginů do Blenderu, ale o tom pro GIMP čtu poprvé.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Vladki

#196
Plugin je zde: http://forum.simutrans.com/index.php?topic=9500.0

BeatlJoe: koukam ze obchod s hospodou ma spravnou velikost, tak si zkusim pohrat s nim...

Update: tak a je to tady, prikladam shop s barem. Potreboval trochu vycistit strechu a okraje, ale jinak celkem dobry. Jen jsme dost tapal, jak velke nastavit skladovaci prostory a spotrebu, nakonec jsem nastavil hodne nizke - takze si muzete vyzkouset just-in-time delivery a rozvoz zbozi z jedne fabriky (pivovaru) do vice hospod.

Beatl joe: prosim, prosim zkus znova vyrobit tu recyklovnu at je siroka 384 px, a podklad (chodnik) muzes nechat na predni strane trochu precuhovat - u shopu tam par pixlu chybelo a pak trcela mezi chodnikem a barem trava. Tilecutter to pak stejne oreze.

Update2: asi bych  mel prestat ponocovat, ty obrazky asi budou pro pak64... no zkusime co z toho vyleze.

Update3: trochu sem upravil velikost vstupniho skladu, aby se tam vesel aspon jeden kamion od kazdeho zbozi.

Update4: zkusil jsem to pro pak 64, vysleky jsou zde: https://uran.webstep.net/~vladki/simutrans/. Shop je na pak64 dost velky, ale recyklovna je tak akorat. Pro vyzkouseni je potreba mit pridany food-chain a garbage-chain. A je to celkem hratelne.

Vladki

Zkusil jsem si pohrat s tim obrazkem plzenske Techmanie, a udelal ji jako kuriositu, ale je to hovado velke - 6x8, navic neni spravne otocena a vystinovana :-( Nicmene jsem u toho narazil na zajimavou vec. Zadal jsem Passenger=20, v dialogu curiosity builder se to spravne zobrazi, ale postaveny objekt ma passenger level: 6... ale melo by byt 6x8x20=960... zeby nam to nekde pretekalo? Kdyz sem dal Pass=2, tak hotovy objekt mel taky 2, a pritom nektere kostely maji i 200. Netusi nekdo? Dat je nasledujici:


Obj=building
Name=Techmania
Type=cur
Passengers=20
intro_year=2005
chance=100
needs_ground=1
build_time=10000
dims=8,6,1


Pak je ke stazeni: https://uran.webstep.net/~vladki/simutrans/
Screenshot zde:




VS

Vztah mezi levelem a počty lidiček je takový komplikovaný... čili nerozumím tomu a ani se nesnažím. Většinou stačí poladit podle výsledků a ostatních budov.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Václav

Něco podobného mě před nějakou dobou "zarazilo" u obytných budov a tak jsem se na to ptal. Takže vysvětlení toho, proč úroveň v hře, resp. v místě postavení budovy, neodpovídá úrovni uvedené v dat souboru a v dialogu veřejných služeb pro stavění budov, je někde v Help requestech - nebo možná v hlášení chyb.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Vladki

#200
Quote from: VS on April 09, 2012, 09:43:37 AM
Vztah mezi levelem a počty lidiček je takový komplikovaný... čili nerozumím tomu a ani se nesnažím. Většinou stačí poladit podle výsledků a ostatních budov.

Hm, tak to vypada ze pro cokoli co je vetsi nez 2x2 plati ze se pocet lidicek z dat file podeli piskvajcovou konstantou z intervalu 3-4.
U kuriozit mensich plati ze se pocet lidicek vynasobi poctem policek... Tak sem to podle toho upravil. Take jsem jeste vzal nuzky a sestrihal to na jakz takz snesitelnych 5x4 policek. Na https://uran.webstep.net/~vladki/simutrans/techmania/ najdete 3 paky:

- Techmania - turisticka atrakce - od roku 2005 a musi byt velke mesto.
- Hypermarket - obchodak, kde prodavaji skoro vsechno, taky od roku 2005
- Skoda-Plzen - strojirna - bere ocel, vyrabi auta (autobusy, lokomotivy, bagry...) - 1860-1945

Upraveny obrazek i zdrojove soubory pro tilecutter jsou prilozene, kdo chce muze si s tim dal hrat. Akorat na nejakou publikaci to nebude, copyright na ten obrazek asi bude mit nejaky architekt.

A jeste dotaz - jak se delaji ty dlouha povidani o turistickych atrakcich? Nejak to nemuzu najit.

Aby to bylo komplet a abych si vyzkousel elektrarnu a kour, tak sem jeste vykousl tu mensi budovu v pravem rohu, a udelal z ni malou uhelnou elektrarnu - vykonem neco mezi velkou uhelnou a vetrnou. Se screenshotem si jeste hraju, zkousim dokreslit skutecne okoli podle leteckych fotek

BeatlJoe

Zdravím.
Bez dlouhých řečí. Vyzkoušejte, zkritizujte, uvidíme.

Ke stažení zde: http://www.edisk.cz/stahni/07501/img_dat.zip_461.41KB.html


greenling

De
Guten Tag Beatljoe.
Ich kann dein Zipfile nicht herrunterladen.
Dein Download Anbieter will meine Telefonnummer haben!
Das ist illegal!
Bitte eine Anderen Anbieter suchen.
Danke Schön.
CZDobrý den beatljoe .
Nemohu stáhnout vaše jednotného souboru ZIP .
Stahování poskytovatel chce mít moje telefonní číslo !
Je to ilegální .
Prosím a jiných zprostředkovatelů hledání .
Moc vám děkuji . ::'( ::'(
Opening hours 20:00 - 23:00
(In Night from friday on saturday and saturday on sunday it possibly that i be keep longer in Forum.)
I am The Assistant from Pakfilearcheologist!
Working on a big Problem!

TommPa9

#203
Es ist einfach greenling. Du must auf "Stáhnout pomalu" klicken und dann warten.  Dann es arbeitet sehr gut ;)

Je to jednoduché greenling. musíš kliknout na "stáhnout pomalu" a pak čekat. mělo by to pak fungovat. ;)

greenling

De
TommPa9
Danke.
Ich hatte Tomaten auf den Augen.
Cz
Tommpa9 děkuji . Musel jsem rajčata na oči .
Opening hours 20:00 - 23:00
(In Night from friday on saturday and saturday on sunday it possibly that i be keep longer in Forum.)
I am The Assistant from Pakfilearcheologist!
Working on a big Problem!

TommPa9

Kein Problemm Greenling ;)
Ou... ich habe auf Übrsetzung vergessen... :(

žádný problém Greenling
ou... zapoměl jsem na překlad... :(

Lubak91

Quote from: greenling on April 12, 2012, 06:52:36 PM
De
TommPa9
Danke.
Ich hatte Tomaten auf den Augen.
Cz
Tommpa9 děkuji . Musel jsem rajčata na oči .
Rajčata na očích?
To je nějaká pleťová maska?

Tomaten auf  den Augen?
Das ist eine Hautmaske?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Já bych to překládal spíš jako "klapky na očích" ale jak se říká v nýdnoLu jiný kraj, jiný varm.

Lubak91

nýdnoL? To je někde v Bulharsku, ne? Rostlinná výroba a blízko Bosny ;D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Vladki

BeatlJoe: chtel sem vyzkouset ty obchody, ale nevim kde vzit zbozi - Cider, Chees, Wine, a jine lahudky... To je z nejakeho francouzskeho addonu? Kde to roste?