News:

Simutrans.com Portal
Our Simutrans site. You can find everything about Simutrans from here.

Upload na Simutrans.eu

Started by Jakub Cabal, March 13, 2009, 05:26:42 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Jakub Cabal

Web www.simutrans.eu umožňuje uploadovat addons a návody. Dne 31.10.2010 přešel web www.simutrans.eu na novou verzi 4.0 a sní přišli také tyto vylepšení uploadu:

Co nového?

  • Verze addonu (datum uploadu)
  • Větší rozměry náhledu (250x160px)
  • Možnost editace popisu
  • Možnost nahrání nové verze addonu
  • Zobrazení informační ikony u nových a aktualizovaných addonu

Pokud máte nějaké nápady na vylepšení uvítám je!

www.simutrans.eu
www.simutrans.eu - Czech fan Simutrans website

TommPa9

hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm! výborný nápad! Jen mi napadá jak hodláš ohlídat kvalitu? Přece jenom tvoje stránky (aspoň si to myslím) jsou na poměrně vysoké úrovni (nebo vždycky byly). Budeš nějak "bojovat" proti případnému zaplavování stránek addonů nízké kvality? Například těm z mojí "zahrádky"

Jakub Cabal

#2
Dík za pochvalu. ;) Hlídat by to neměl být zas tak veliký problém, přecejenom staší smazat jeden řádek v databázi a nežádoucí addon či nějaký spam je pryč, ale jinak je to trochu omezené přece jenom na servru není nekonečně mnoho místa takže max velikost addonu je 350KB a jeho obrázku je 35KB a jsou povoleny jen některé typy souborů což myslím pro začátek stačí.
www.simutrans.eu - Czech fan Simutrans website

TommPa9

Tak dobře tedy.

Mimochodem není trochu škoda, že jsi odstranil svojí lokomotivu "Rudý Blesk"? Byla poměrně dobře řešená! Tím chci říct že co se týká grafiky mohl bys být hodně zajímavá a perspektivní posila!

Jakub Cabal

Odstranit jsem musel všechny addony, ale postupně jich vrátím, Rudý Blesk jsem už vrátil můžeš si to ověřit http://www.simutrans.webz.cz/menu2/vlak.php  ;)
www.simutrans.eu - Czech fan Simutrans website

TommPa9

Moje nemusíš. dělal jsem u nich v posledních tuším 2-3 měsících několik nepodstatných kosmetických úprav které zatím nejsou hotové takže až budou, nahraju si je sám :D

VS

Skvělý nápad!

(Ani nechtějte vědět, jak se mi povedlo tuhle odpověď dát do holandské sekce a potom přesunout sem ;D )

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Quote from: VS on March 13, 2009, 09:05:22 PM
Skvělý nápad!

(Ani nechtějte vědět, jak se mi povedlo tuhle odpověď dát do holandské sekce a potom přesunout sem ;D )

Do holandské sekce? stane se no ne? Mimochodem teď dost ujedu mimo ale jak jsi na tom s věžákem?

Jakub Cabal

Všiml jsem si že se o upload pokoušel TommPa9, ale zdřejmě se mu to nepovedlo, takže zde napíšu co je potřeba splnit aby se upload povedl (testováno na FF3 a IE7) pokud budou nějaké problémy neváhejte a napište je třeba sem.

Podmínky pro upload:
- vybrat addons a to ve formátu .pak nebo .zip nebo .rar a max. velikosti 500KB
- vybrat obrázek a to ve formátu .jpg nebo .png nebo .gif a max. velikosti 50KB a rozměrech 180x150px
- zadat alespoň název a copyright
- a potvrdit souhlas a zmáčknout upload
www.simutrans.eu - Czech fan Simutrans website

TommPa9

Původně to bralo jenom .jpg ne? Mě se povedla ta věc, že jsem tam vkládal png (Ach ten zvyk...)

Jakub Cabal

Původně ano, ale rozšířil jsem to i na další formáty aby jsi mohl zůstat u svého zvyku  ;D
www.simutrans.eu - Czech fan Simutrans website

TommPa9

ty jsi hodnej :D ještě bys je moh odstranit abych to moh zkusit znova a líp :D

Jakub Cabal

Odstraněno a klidně to zkus několikrát aby jsi věděl jak na to, já pak ty špátný pokusy odstraním  ;)
www.simutrans.eu - Czech fan Simutrans website

TommPa9

#13
Téééda ti je servis! jdu zkoušet.

Jinak pro případné další uploadery u výkonu pište jen číselnou hodnotu, kW se doplní automaticky :D

Jakub Cabal

Ano doplní a to i u rycholsti, jinak u tvého uploadu jsem to přebytečné (kW) smazal  ;)
www.simutrans.eu - Czech fan Simutrans website


TommPa9

Tak tohle byla šichta!
Právě jsem řešil otázku neuploadovatelnýho obrázku. Nakonec jsem zjistil, že ho mám otevřený takže se mu do uploadu moc nechce... jinak moc se omlouvám za spam autobusy, ale já za nic nemůžu jen moje hlava děravá! (možná by to chtělo dát do databáze kategorií první nulový políčko aby se nám sklerotikům omylem neuploadovaly věci tam, kam nepatří)

Sim

Xlives> supr vec tenhle upload, sice sem ho zatim nepouzil ale zrejme zacnu :-) nicmene par dotazu:

1) co je "Palavan" ... lepe receno, co je jeho predlohou? Jak jsi mozna uz cet, snazim se tvorit zeleznicni vagony a motoraky a nechci se s nekym pretahovat o to, ktera verze je lepsi.

2) kdysi jsem pouzival tvoje lokomotivy, ale pak sem je pouzivat prestal - ve srovnani s ostatnimi mely neskutecne vysoky hodnoty rychlosti a vykonu, takze nemely konkurenci... takze to paradoxne zpusobovalo problemy, pokud jsem jeden vlak tahal tvoji masinou a jiny po stejne trase s obycejnou ze zakladniho paku... takze jen proste dotaz bez rypani, ma rudy blesk a ostatni tvoje stroje realnou predlohu? Neni to zadne rypani, jen ze sem proste po ni patral a nenasel :-)

3) zatim sem upload nezkusil, takze je to mozna zbytecny dotaz, ale rad bych to vedel predem ... poradi si to s vice vozidlama v ramci jednoho .pak souboru? Konkretne treba motoraky resim vetsinou tak, ze je jeden soubor pro sadu motoroveho, vlozeneho i ridiciho vozu dane rady...

VS

Konečnou odpověď ponechám na autorovi, ale vzhledem k tomu kolik toho musíš vyplnit bych řekl že se paky nijak nezkoumají a prostě jenom skladují jako soubor.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Jakub Cabal

No moje vlaky jsou vymyšlené, žádnou reálnou předlohu nemají, co se týká Pálavanu tak ten je taky smyšlený, ale mírně inspirován motorákama jezdící po trati Břeclav - Znojmo, o jaký typ přesně jde to nevím.
Ohledně třetí otázky je pravda to co psal VS, tedy jde pouze o uložení souboru, údaje můžeš či nemusíš zadat to je na tobě. Asi nejideálnější způsob pro více pak souboru je zabalit všechny pak soubory do zipu a ten pak uploadovat.

PS: Jsem rád, že budete mého uploadu využívat ;D
www.simutrans.eu - Czech fan Simutrans website

TommPa9

No já to u sad řeším tak, že napíšu nějaký shrnující název packu a minimálně rok, od kterého se objevuje první NĚCO

Sim

Xlives, dik za vysvetleni (samosebou dekuju i ostatbim) ... hlavne ten Palavan mi vrtal hlavou ... vzdalene a razenim mi to pripominalo Marfusu, ovsem na tu nesedely roky dostupnosti, s ostatnima CSD motorakama zase nepasuje razeni.

Tomas

Teda ne že bych chtěl nějak podceňovat autora uploadu, ale je to pravdu 100% bezpečné? Nehrozí třeba přepsání souborů? Nebo některá z mnoha bezpečnostní děr? ;)
Nevím proč, ale mám strašné nutkání tomu něco zkusit provést ... ;D

VS

Nejsi sám. Ale věřím, že je případná hrůza snadno zadrátovatelná ze záloh a je to jenom na serveru :P

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Jakub Cabal

No snad je, ale říct to na 100% si netroufnu, pokusím se dělat co nejčastěji zálohy a co nejvíc zdokonalit upload a případně (doufám, že to nebude nutné) odstraňovat případné bezpečtnostní díry.  ;)
www.simutrans.eu - Czech fan Simutrans website

Tomas

Pokud by jsi měl zájem, tak mi můžeš poslat zdrojáky. Zkouknu je a případné chyby zalepím :)

Jakub Cabal

#26
Bohužel se můj upload v posledních dnech stal terčem nepříjemného útoku. Následky již byly odstraněny, ale upload byl dočasně pozastaven. Všechny původní addony jsou opět dostupné. Útočník nehledal bezpečnostní díry, ale využil možná až příliš veřejně dostupný upload. Pokusím se do pár dní nasadit novou verzi uploadu, ve které musí být addon před zveřejněním schválen, bude to znamenat mírné zdržení, ale jako náhradu zase získáte správce vámi nahraných addonů.

EDIT:
Upload znovu v provozu, ale jedná se ještě o původní verzi s opravenou chybou, kterou útočník použil s tlačítkem F5, jako svou zbraň.
www.simutrans.eu - Czech fan Simutrans website

Jakub Cabal

Už asi tak týden je v provozu nová verze uploadu, ta na rozdíl od předchozí vyžaduje registraci. Možná si říkáte, že registrace je zbytečná, ale díky ní bude databáze vědět kdo addons nahrál a tomu zpřístupní další možnosti. Dříve nahrané addons jsou kvůli nekopatibilitě dostupné v archivu.

A co je nového?

  • možnost smazat addons (v budoucnu i editace)
  • přehled vámi nahraných addons
  • údaj o počtu stažení
  • schvalování addons (zabezpečení proti spamu)
  • údaje rychlost, výkon,... nahrazeny popisem (vyplňovat rychlost u budovy bylo divné ;D)
  • a další...
www.simutrans.eu - Czech fan Simutrans website

kuuubik


Tomas

Xlives: máš na webu bezpečnostní díru, pomocí které by šlo na web dostat záškodnický kód.
Přinutil jsem tvůj web zobrazit tohle:
Fatal error: Cannot redeclare ukazclanek() (previously declared in /3w/webz.cz/s/simutrans/****.php:8) in /3w/webz.cz/s/simutrans/****.php on line 6
díky tomu se dá odhadnout princip fungování webu a podle toho určit způsob útoku...
víc tady radši nebudu rozebírat ;)

Jakub Cabal

www.simutrans.eu - Czech fan Simutrans website