News:

The Forum Rules and Guidelines
Our forum has Rules and Guidelines. Please, be kind and read them ;).

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

tony.p

Sim ► tu 812 jsem zřejmě přehlídl, už jsem ji našel. Budeš dělat 814-914 v barvách Železnice Desná?

TommPa9

Quote from: Sim on August 18, 2010, 07:39:20 AM
Lokomotivy Jancura nakoupil ted na jare a vicemene cekame na definitivni podobu, v jake vyjedou a jake budou mit parametry... pak predpokladam, ze TommPa9 bleskove vyda masinu, ktera bude k takoveto souprave vhodna.

Zatím mám pracovní verzi, na které jsem si vyzkoušel barvu a čekám s čím vlastně italský RJ peršan vyjede... podle toho to upravím a vydám. Rozhodně o ní nepříjdete!

Sim

tak, ted uz by to melo byt snad opravdu komplet - vcetne 810 + 010 v barvach Zeleznice Desna.

tony.p > mam to v planu

TommPa9

#2348
Než RegioJet představí svůj nátěr Peršanů, dovolil jsem si zpracovat nátěr, ve kterém přijeli RegioJetí Peršani do Čech...

Ti, kteří umí vytvářet paky si s tímhle obrázkem jistě poradí sami, ti co to neumí si počkají až budu mít náladu vytvořit dat soubor... zatím ovšem jsou vlaky trochu na vedlejší koleji, protože mám rozpracovaný projekt tahačů+návěsů, viz návěs na mražené zboží...

Jen by mě zajímalo jaký je váš názor na to, že bych rád použil stejnou plachtu na vůz na klasické potraviny a na konzervované potraviny. Jedná se o kusové zboží a o chlazené zboží.

Jako argument pro bych asi jmenoval to, že je to jídlo pro stejný supermarket, takže za předpokladu že zboží vozí smluvní dopravce jezdící jen pro náš supermarket, může mít stejné provedení laku skříně.

Jako argument proti zase může jít to, že se budou při pohledu na jedoucí kamion plést jídlo a konzervy...

Takže co vy na to?

Je sice možnost tyhle dva návěsy odlišit jiným způsobem osvětlění, ale to poznají jen ti, kteří hrají se zapnutou nocí...

A ještě něco...

Jaký tahač by se vám ještě líbil? Zatím mám Tatru 815 260N51, 2x Liaz, 2x MB Acros (jednou jako tahač pro návěs na pivo, taková malá vychytávka kterou jsem vždycky chtěl :D) 2x Škoda 706 a Renault Magnum... co dál si lid žádá a já bych mohl zkusit namalovat? :D (tedy až dokončím malování obýváku)

Sim

TommPa9 > bocnice udelej stejny, dej tomu jiny odstin strechy (horni cast plachty) a bude to ... pripadne zvol jinou grafiku stejneho supermarketu (i kdyz to je receny takhle obecne, asi vis co myslim - treba na Carefour je mozne dat bud velke C doprostred bocnice, nebo mensi C na kraj a vedle toho jeste napis).

Ohledne kamionu obecne, pokud si to vybavuju schvalne, od lonska nebo letoska u nas smi jezdit "superdlouhe" soupravy - tedy ze jede bezny tahac s navesem, ale za sebou ma jeste jeden vlek. Uz jsem to nekolikrat videl na dalnici a docela mazec.

Konkretni kamiony ... me se libi scanie ze zakladni sady, ale mrzi me, ze nejsou kombinovatelne s navesy od tebe... jenze s tim tezko neco nadelame. Nicmene by se mi libilo mit na vyber z vice motorovych variant jinak "stejneho" (odlisit treba barvou, nastavbou na kabine nebo jinak) nakladaku, samosebou by se to lisilo cenou a provoznimi naklady. Takze treba mit Volvo kamion zaklad, pak s vetsim motorem a stresni nastavbou na spani a pak jeste cumakovou verzi s jeste silnejsim motorem... ale to uz si mozna moc vymejslim, preci jen sem ted zblblej z tech sukafonu, kde jsem tech variant na stejne tema delal opravdu pozehnane.

Lubak91

Tohle jsem plánoval u svého MANa, ale přemalovávat ho z té žluté je očistec, takže jsem toho nějak nechal...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

tony.p

Takže, konečně sem můžu dát testovací verzi mého vagonu. Doufám že po tolika komplikacích při tvorbě se vám bude alespoň líbit.


TommPa9

No proč ne... stříbrný lak na ničem zatím nemám :D

tony.p

Když má vagon 14020 mm přes nárazníky, na kterou šablonu to mám hodit?

Sim

tusim ze 7 ...

edit: tak ono to vychazi nekde mezi 6 a 7, takze zalezi na tom, s cim to chces srovnavat - pokud chces zduraznit vedle nejakeho podobne velkeho vozu, ze je tenhle o neco delsi, dej to na 7, naopak prirazenim na 6 zduraznis zmenseni

Václav

TommPa9: ten návěs vypadá docela hezky - v druhém řádku - to má být na hovězí? Já jen tak, že ve hře je ještě skopové a drůběží - a jelikož mezi nimi nerozlišuje, tak by to vypadalo docela blbě, kdyby uvnitř bylo drůběží a na plášti obrázek krávy.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

tony.p

Sim ► ty grafiky nepotřebuji, Talls, co jsem udělal je krytý vůz. S těma šablonama, na které máš vagon Gbgkks?

TommPa9

Quote from: VaclavMacurek on August 19, 2010, 05:33:49 PM
TommPa9: ten návěs vypadá docela hezky - v druhém řádku - to má být na hovězí? Já jen tak, že ve hře je ještě skopové a drůběží - a jelikož mezi nimi nerozlišuje, tak by to vypadalo docela blbě, kdyby uvnitř bylo drůběží a na plášti obrázek krávy.

No jo no ještě můžu na dvířka přimalovat kuře a když posunu krávu o kousek vedle můžu k ní přidat ovci... ale mezi námi pro odlišení vozů s masem a vozů s rybama to stačí ne? pokud vím tak v oficiální sadě je na všechno jeden nátěr

Václav

No, to sice ano - ale proč si trochu nerýpnout. Co takhle příště prostě nakreslit něco, co vystihovalo všechny ty tři ostatní druhy masa - aniž by byla nakreslena zvířata. Ovšem: co?

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

tony.p > jednoduchej figl ... vlezes do depa a "nakoupis" do jednoho vlaku 16x jeden a ten samy vagon. Na kolik vyjde policek, takova je sablona (protoze jedno policko je v podstate sablona velikosti 16, proto ten jejich pocet).

Jinak Gbgkks a jejich odvozeniny, podobne jako vsechny 810 , jsou na sablone 7.

TommPa9

Quote from: VaclavMacurek on August 19, 2010, 05:51:34 PM
No, to sice ano - ale proč si trochu nerýpnout. Co takhle příště prostě nakreslit něco, co vystihovalo všechny ty tři ostatní druhy masa - aniž by byla nakreslena zvířata. Ovšem: co?

Právě! CO? Takhle když je na tom namalovaná kravička je poznat že veze nějaký maso. Když ryba, je jasný že veze ryby. Jelikož továrny berou MASO bez ohledu na to z kterýho zvířete to je dalo by se teoreticky namalovat takový ten biftek jako z Toma a Jerryho, ovšem to by asi nevypadalo moc hezky kdyby na bílém pozadí byl červený flek a nápis MASO. Takhle tam je louka, lesy, nebe a kráva... jestli ti tam chybí kuře a ovce tak za lesem je drubežárna a na protějším kopci (na tom na který naše kráva Jitka kouká, takže za námi jako pozorovateli) se pase stádo ovcí :D a máme to z krku a můžeme jít dál :D

Lubak91

A co takhle tam vypsat sortiment? Nebo obrázek po reinkarnaci, třeba v biftek*rofl*
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

TommPa9: a co takhle na každou z tří základních stěn jeden symbol: doleva ovci, doprava krávu a dozadu kuře?

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

reinkarnovaná zvířena by nebyla patrně tak pěkná jako nereinkarnovaná... mimochodem ještě by si mohl někdo vzpomenout vybudovat vepřín (příjem obilí a ještě něco, výdej maso a hnůj a základ pro kožedělný průmysl-kůže) a můžu malovat plachtu s prasetem ne :D

Rozmalovat zvířata na jednotlivé strany by taky šlo ovšem maluju to já a já už jsem na to malovat ovci a kuře línej :D takže nic nebude:D

Sim


Václav

TommPa9: až na jednu maličkost budiž - v kožedělném průmyslu se používá hovězí kůže, nikoliv vepřová.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

benpat

A co tam uvést logo a značku nějakého masokombinátu, popř. si nějakou vytvořit pro simutrans.

Lubak91

Hmm, a v jakých rukavicích jsem dělal kocouru 282 transfuzi? Asi nějaká divná kráva to nosila, když se tomu říká vepřovice...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

benpat > WRmz ... http://forum.simutrans.com/index.php?topic=1316.msg14317#msg14317 ... sice jsem tam zapomel udelat napisy na boku, ale to je vesmes detail, kterej bud relativne brzo odstranim, nebo ho tam vubec delat nebudu


benpat

Když už nám jede zase forum, tak pár deailů do hry.

Sime budeš upravovat vozy Ds a WRxxx? Ds vozy mají rychlost 140 km/h a jídelní vozy od 25.2.2010 taktéž. Další věc povedlo se udělat výdělečným motorák RS1? U 842 se mi to povedlo, ale RS1 ne. Proto se ptám šla by udělat serie mrtvých motoráků? Jako že by to byl obyč vůz bez motoru a výkonu. Pro lepší pochopení uvedu příklad soupravu 943+043+843+843 jelikož je 843 docela výkonná tak netřeba dvou motoráků, kapacitně to však nestačí a když člověk přidá další motor už to nezaplatí. nebo RS1 třeba 840+840 zadní by mohla jet mrtvá a tudíš by se jen vezla a náklady na provoz by mohla mít nižší.

Tome když si u aut, bylo by možné k vlakům RJ udělat autobusy SA?

Sim

#2372
benpat > shodou telepatickych nahod jsem behem vypadku delal na Ds ... a chvili pred tim jsem vestil z koule, jak budou vypadat balkanske natery na lehatku... http://forum.simutrans.com/index.php?topic=1316.msg14090#msg14090 (zatim to jeste neni uplne v cajku, musim dodat obrazky a dodelat nektere verze, ale hratelne to je).

Nicmene u obou (a nejen u nich) se objevily problemy s ne zcela jednoznacnymi informacemi - nejvic me vytaci ta rychlost.

Treba ty lehatka... u CD jezdi pod jednim oznacenim rady vagony pro rychlost 140 i 160, na Slovensku je to nemlich totez ... tak jsem si to sam pro sebe trochu prizpusobil, vysledek ma svoji logiku, ale krome rychlosti (a diky tomu jine cene a nakladum) jsou ty vagony naprosto totozne... takze je potreba si davat bacha pri sestavovani vlaku a nenechat se splest. Jedine, co me napadlo, ze bych vzdy jednu verzi mohl otocit - takze jednou by mela zachody na viditelne strane, podruhe by na viditelne strane byla chodbicka... jenze to by v depu asi taky moc videt nebylo... tak nevim.

U sluzebaku je to jeste divocejsi - jeden zdroj ( http://www.vagonweb.cz/popisy/CD_osobni_vozy.php ) uvadi u vsech variant rychlost 140, jiny zdroj ( http://parostroj.net/katalog/ov/katalog.php3?obdobi=5&ktere=s ) zase ma vsude 160. Pak jsem nekde nasel informace, ze se u nich sachovalo s podvozky... takze jsem si to zase lehce prizpusobil a jednu  variantu udelal na 140, druhou na 160 (tu zatim mam jen v jednom nateru). Pokud by mely byt obe na 140, trochu to ve hre postrada smysl, protoze jinak jsou jejich parametry temer stejne.

No a u postovnich vagonu a hospod jsem z toho mimo uplne. Ze se Wrxxx snizovala rychlost kvuli brzdam vim, ale netusim od kdy ... a hlavne nevim, jak to udelat ve hre. Nic ti totiz nebude branit pouzivat zastaralou, ale rychlejsi verzi vozu...

No a posta... nekde se pise, ze muzou 140, jinde 145, nekde zase 160 ... a kdyz se z toho pak udela ridicak na Hydru, muze to 120 :-D tak tady uz vubec nevim.... a pokud o tom mas nejaky konkretnejsi informace, budu jedine rad, kdyz mi to vysvetlis/objasnis/popises nebo cokoliv takoveho :-)


Jo a malem bych zapomel na motoraky RS1. Nekde jsem nasel info o tom, ze v beznem provozu (s lidma) smi jezdit jen na oba motory a zaroven ze nesmi tahat pripojnaky... a nemlich to samy by pak byl druhej mrtvej motorak. Nevim presne proc by to tak melo byt, ale proste takhle jsem tu informaci dostal.

Dost dlouho jsem mel taky problem s nevydelecnosti a zkousel jsem ruzny prasokombinace - treba zaprahnout za to postovni vuz a tak dal... no a nakonec sem zjistil, ze to vesmes smysl nema. RS1 mi vydelava (sice min nez Hydra s vlekem, ale porad dostatecne) sprazeny do dvojice na trase, kde jinak jezdi 843 nebo 854 solo - podminkou je, aby trasa byla dostatecne prima a obsazenost slusna.

Takze to v realu znamena, ze zatimco 810 se diky malym provoznim nakladum a male sile motoru hodi tam, kde trat kopce objizdi a klickuje mezi nimi, RS1 ma sily dost na to, aby trat vedla pres kopce, ale o to primejc. Obsazenost potom resim tak, ze v koncovych stanicich ceka na nalozeni.

Btw, zrovna vcera jsem se ve hre presvedcil, ze vhodnost daneho vozidla vzdy zalezi na konkretni situaci. Na nekolika tratich jsem nahrazoval sukafony s vlekem (zastaral nater) ... no a zkousel jsem tam cpat 810+010 v novejsim nateru, RN s cyklovlekem, Bagetu, ZSSK soupravu 912+011+811 a ruzne dalsi varianty motoraku, vcetne treba vratne soupravy Hydry.  No a nekdy vysledek vylozene prekvapil, protoze treba Bageta prodelavala a 810+010 byla v plusu, jinde 810+010 byla v cervenych cislech a hydra byla OK... no proste podobne jako v realu :-)

Lubak91

Sime, nechceš poslat grafiku toho hektora? Já teď absolutně neměl čas na to jeho předělání (nejdřív nebyl notebook, pak německo, slovensko, rakousko atp.) Grafika je hotová, stačí pouze zmenšit a upravit...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Lubak91 > sice to u me s casem nebude o moc lepsi, ale posilej... uvidim co s tim dokazu :-) ... majlik je sim(kyselaryba)boruvkova.cz

Lubak91

Měl bys to tam mít, jestli to neskončilo někde v rybníce :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

benpat

To o RS1 vím. Měl jsem je na lince v soupravách 840+841, jezdilo to 85 až 100 km/h a většinu trasy plné a stejně mi to prodělávalo v průměru 2000 ročně. Ale to bude v poho, přidám nákladní linku.

Bc je super (hlavně balkán, podle mě nejhezčí verze, mají to i lůžkové vozy), akorát Bc ZSSK (modré) moc kříčí. Jestli je budeš upravovat šla by udělat ještě ČDC verze? V klasickém modro-bílém nátěru s logy čdc? Používám to při převozu uranu.


Sim

Lubak91 > mam, dik

benpat > ono fakt hodne zavisi na tom, jak je vedena ta trasa. Prakticky jisty je, ze pri vhodne vedeny trase to sice vydela na sebe, ale na provozni naklady infrastruktury to nevydela ani nahodou, takze je to lepsi brat spis jako doplnkovou prepravu lidi tam, kde jinak jezdi naklady - tedy v podstate stejne jako v realu.

TommPa9

#2378
Nejsem si moc jistý, jestli takové auto někdy jezdilo, našel jsem ho pouze jako modýlek k mašinkám, takže o něm prakticky nic nevím. Jedná se o Škodu 706 MTS s baňkou na přepravu cementu (jestli je vám povědomá máte pravdu, je to má baňka z Rajky). Takže dotazy:
Co vy na to?
Mám dělat i RTS variantu?
Přijde mi to jako rozumná alternativa k velkým vlakům na cement, zvlášť když betonárky cementu až tak moc nepotřebují...

EDIT:
Po dlouhotrvajících obtížích se mi to konečně podařilo! Trefil jsem válec! takže můžu pokračovat v sadě tahačů a návěsů, protože máme vyřešený tvar cisterny!

Václav

Tak jsem včera ráno poprvé viděl celý vlak z vagonů v balkánském vybarvení - pouze to kazila lokomotiva řady 362/363, která byla v původním vybarvení - jinak bych jí asi nepoznal.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní