News:

Do you need help?
Simutrans Wiki Manual can help you to play and extend Simutrans. In 9 languages.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Lubak91

Ale jsou ;) Je to dvojitý kříž, v png i dat. Nejdřív se mi zobrazovala že jezdí obráceně, tak jsem prohodil v dat 4 a 8 pohled :D Zejtra to opravím. A zobrazuje se ti to heslo nebo se ti to podařilo nějak ochcat? :)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim


Lubak91

To je dobře :) Ono se to tak trochu zajímavě počítá...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Myslis kvuli rozdilnym zdvihum? V tom problem nebyl, ale nejak sem zapomel na Pi :-D

Lubak91

Jo, ale teď jsem přišel na to, že to jde spočítat průměrem a nemusím počítat půlky :) Tu rosňu zkusím taky revitalizovat, a o jaký nátěr a období by byl největší zájem?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Lubak91 > ja ji mam zafixovanou v pameti jako model od BTTB ... a to byla v cervene, zelene a modre barve, co se tyka obdobi, tak pokud mozno od zacatku provozu do jeho konce.

Lubak91

#2526
Jo tak zase 6 najednou jich dělat nebudu :), pěkně po špetkách. Takže modrou průmyslovou?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Nemo

Lubak91 - je to sice fajn že nám chceš spestřit život, ale já se v problematice vláčků a příslušných výpočtů neorientuji, tak teda prosím práskni to heslo k Rosničce široké nevědomé veřejnosti. Díky  ;D

Lubak91

#2528
To by bylo moc jednoduché :) Prozradím akorát že vám stačí vzoreček pro výpočet objemu válce a na adrese kterou jsem udal www.prototypy.cz, popisy řad, a tam najdeš řadu o které hovořím že budu dělat a už jsem udělal. A tam si v technickém popisu najdeš vrtání(průměr válce), zdvih (výška) a počet válců. Po znásobení to zaokrouhlíme na celé litry(2 čísla).

Edit: Teď jsem zjistil že na jedné nejmenované stránce je i ten objem motoru napsán, za to jsou tam ovšem špatně data pro zdvih...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Nemo > nebo to muzes zkouset metodou pokus - omyl ... kdyz tam budes davat po jednom cisla od 40 vejs, nebudes k tomu potrebovat ani 20 pokusu :-P


Lubak > pokud se ti s tim nechce patlat, posli mi prosim rosnickovou grafiku... zkusim jedno kouzlo, ktere jsem aplikoval u vozu rady Es a Eas :-)

Lubak91

#2530
Sim: Odpoledne, až se dostanu k notebooku tak ti to pošlu.

Edit: odesláno
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

#2531
Tak jsem hodil na novou V3Sku lak... modrý... a první co mě napadlo, když jsem jí viděl bylo...

"A po žních půjdeš k Turkovi"

Lidi nezdá se vám, že některé tatrovky s podvalem "nemůžou"? Pokud ano, udělá vám další addon radost ;) Podval P-32. Právě ho mám na prkně

TommPa9

Pustil jsem se do úpravy Škody 706 MTSP 24 a dopadlo to malinko jinak, než jsem čekal... Proto doufám, že k mému novému pokusu o rekonstrukci klasického Matese nebudete moc kritičtí. Pokud se vám grafika bude líbit, mohl bych přistoupit k přepracování i dalších Matesů, které jsem zatím pustil ven...

Bílý je původní Mates z roku 2008, modrý pod ním nový Mates z dnešního večera..

tony.p

Tak jsem se tady na výzvu Toma pustil do silničních vozidel. Začal jsem tahači. Po spolupráci s Tomem mám hotovou grafiku pro MAN TGX a rozpracovanou grafiku Volvo FH 12.

TommPa9

Jen pro představu ta spolupráce spočívala v tom, že Tony se snažil a já mu do toho všemožně kecal :D Po technické stránce mě víc co říct nenapadá, takže teď je na řadě soubor kritiků po stránce podobnosti ;)

Sim

Tak zatim to vypada dobre, uvidime ve hre :-)

TommPa9

#2536
Další úprava náklaďáku Škoda 706 MT... tentokrát padla volba na ropnou cisternu...

EDIT: Mlékárenská cisterna

EDIT2: Podval P-32. Jeho vydání by znamenalo udělat update Tatrovek nebo spíš tahačů tatra 141 až 815 a do se mi moc nechce. Nerad bych udělal v archivech větší hokej než v nich je

Václav

Sim:
prosím o opravdu odkazů ke stažení vagonů tms a tams v tomto příspěvku - odkazy vedou na soubor vehicle.vagon.st.rar, nikoliv na vehicle.vagon.tms.rar a vehicle.vagon.tams.rar.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim


Václav

Dík ... ale ne tak úplně, protože za odkazem na vehicle.vagon.tams.rar se skrývá soubor vehicle.vagon.tms.rar, nikoliv vehicle.vagon.tams.rar.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

#2540
jeee, sorry ... blbe hledatelna chyba, opraveno... znovu dik za upozorneni, ted uz to snad bude OK

Jinak by ted uz mel byt komplet hotovy prechod na novou verzi vozidel z moji dilny:
- vozy s okny predelane na zhasinaci
- vsechny vozy maji prepocitany porizovaci ceny a naklady podle systemu, takze jsou zpravidla porizovaci naklady chlupate
- vsechna vozidla maji nazvy bez mezer podle jednotne sablony a je pouzit prekladovy soubor
- kde to slo (a povazoval jsem to za vhodne) je prilozen old soubor pro nezboreni rozjete hry (ale nemuzu zarucit, ze to bude 100%ni, nemam jak to odzkouset)


Václav

Opravovaný odkaz na tams už funguje jak má. No a teď abych prošel celé to add-onové téma a všechno to postahoval.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

S tim stahovanim ... doporucuju stahovat (a ve hre vymenovat) zejmena ta vozidla, ktera ve hre nemas pouzivana - preci jen nemuzu zarucit, ze old prechodove souboru jsou vsude tam, kde jsou potreba .... a i kdyby byly, tak je to docela pakarna vsechno vymenovat.

Nebo ... a to je nejlepsi varianta .... udelat tu rosadu pred tim, nez zacnes hrat novou hru.

Jinak tam zustaly koleje v puvodni variante, tu jeste casem taky zmenim (nazev bez mezer)...

Václav

Na přechodové soubory kašlu. A konec konců, teď jsem v hře v roce 2017 a českých strojů ve službě až tak moc nemám.

Ale napadlo mne toto: pokud nemáš v plánu výrobu dalších motoráků anebo jejich úpravy, možná by to sneslo hodit je všechny do jednoho pak souboru a překlady pak samozřejmě do jednoho tab souboru.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

Vaclav > no, to je prave to... v tuhle chvili si dovolim tvrdit, ze jsou temer hotova soucasna vozidla (chybi vesmes nektere balkany), male motoraky mam asi komplet od nevidim do nevidim, velke motoraky jsou hotove od valky - prvorepublikove mi chybi. I kdyz se to nezda, tak chybi i pomerne dost vagonu klasicke stavby (pro tazeni lokomotivou).

Samosebou me to napadlo, ale rikam si, ze je na to zaim porad preci jen brzo - navic i v tech "hotovych" sadach obcas dodelavam nejake detaily nebo pridelavam dalsi varianty... o nejakem vetsim sjednoceni ma podle me smysl uvazovat, az bude aspon cela epocha kompletni. Zatim delam cas od casu urcita dilci sjednoceni, jako napriklad spojeni puvodne samostatnych sad 810, 812, 813, 810 SK do jedne jedine sady.

btw, v roce 2017 uz bys mel mit k dispozici Jancurovo repas krakena ... pouzivas ho?

Václav

Oranžového Krakena pana Vančury už k dispozici mám, ale zatím jsem pro něj nenašel využití.

A mimochodem, všiml jsem si rozdílu v grafice Krakenů z screenshotu a vydané verze - na screenshotu jsou jiná, mnohem hezčí čela.

Ale ve hře jsou taková ošklivá - jako na přiloženém obrázku - a to platí i u toho modrého a zeleného. Ten rozdíl mezi screenshotem u odkazu a mým screenshotem by mne zajímal.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

Vaclav > covece, asi te zklamu... zkus si to zvetsit a uvidis, je to stejny.

Václav

Modrého a zelného jsem ještě nevyzkoušel, ale obávám se, že je to trochu jinak - to ošklivé čelo se týká toho směru, v kterém jsem to zachytil já - a to hezké čelo se týká toho směru, v němž je to na tom vzorovém screenshotu.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

Je to zřejmě tím, že je to v odstínech žluté, a když se toto čelo zesvětlilo, barva se takřka slila. U žluté to lépe  možná ani nejde...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Vaclav > oba iso pohledy jsou totozne, jen jsou prohozeny svetle a tmave varianty ploch (bok a celo) ... hrana zustava nasvicena stejne

Sir

Sim:
Zdravím. V souboru "vehicle.vagon.053_054.rar", který je uveden zde http://forum.simutrans.com/index.php?topic=1316.msg13311#msg13311 je asi nějaká chyba. WinRar ukazuje v archivu pouze jeden soubor "vehicle.vagon.053_054.pak", Total Commander ukazuje tentýž soubor 2x a dále ukazuje soubory "cz_vehicle.vagon.053_054.tab" a "old.vehicle.vagon.053_054.pak", ale nemůže je načíst.

Václav

Musím souhlasit. FreeCommander mi také ukazuje jen jeden soubor. 7-zip a UltimateZip rovněž.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

Sir / Vaclav > ted uz by to melo byt OK, byl tam nejakej renonc. Zapakoval jsem to znovu a nahral na web, tak snad to pojede.

Sim

Hoj panstvo, mam tu dva postrehy z realnyho provozu:

- v nedeli jsem jel z Ostravy do Olomouce pres Krnov ... z Krnova mela podle razeni jet souprava 843+3x043+843 ... v realu ale byla nasazena 749+2xBt+3x043+742 ... predpokladam, ze za kazdy motorak tam byl jeden klasicky velkoprostor a kvuli navyseni hmotnosti to netahla jen jedna, ale dve masiny. Je mi jasny, ze to je reseni nahradni, takze urcite vicenaklady ve srovnani s provozem motoraku tu samosebou budou....

... ale kdyz si to zkusim ve hre, tak provozni naklady za standardni a nahradni soupravu, to je nebe a dudy. Jak je to v realu? Je to v podobnem pomeru, nebo by to chtelo nejak dorovnat?

- v pondeli vecer jsem v Hannoveru zahlidnul neco, co jsem do te doby povazoval za fikci. Pamatujete se na dvoudilny (kloubovy) Regioshuttle, kdyz jsem jeho trafficovy obrazek nasel na webu... shodli jsme se tu na tom, ze to bude zrejme fantazie, ale zrejme neni :-) nedokazu to identifikovat presne, nicmene to melo prihradove sloupky v oknech, nizkopodlazni i vysokopodlazni cast a bylo to kloubovy. Zahlid jsem to jen koutkem oka, ale predpokladam, ze nic jineho nez viceclankovy RS to byt nemohl.

Zkusil sem po tom trochu zapatrat a na madarsky wiki jsem nasel zminku o tom, ze krome RS1 nabizi (nebo nabizel) vyrobce i viceclankove varianty pod nazvem RS2 a RS3... dokonce na teto strance http://hu.wikipedia.org/wiki/Stadler_Regio-Shuttle_RS1 je i tabulka s technickymi daty viceclankovych variant... ale tam mi nesedi to zrychleni s instalovanym vykonem... tak ja nevim. Tak jako tak me ale laka tuhle "housenku" udelat :-)

Lubak91

Budeš to muset trochu více popsat :D Bylo to DB AG?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!